Hubnutí

Za jak dlouho uvidím první výsledky? zn. JAKÉKOLIV!

Lenka

Ahoj, je to měsíc, co jsem začala běhat (zkoušela jsem to už na jaře, ale kvůli velké bolesti v koleni jsem hodně rychle přestala), běhám ob den, ze začátku do 3km, teď v průměru tak 4,5km. Snažím se běhat pomalu – abych měla požadovaný tep na spalování tuků, ale bohužel se vždycky dostanu nad něj. Poslední dobou už ten tep ani neřeším, prostě běhám, jak můžu. Když už nemůžu, přejdu do rychlejší chůze.
A proč vlastně píšu – za ten měsíc jsem neshodila ani gram, moje váha mi ukazuje stále stejné množství % tuku v těle a 3 týdny od měření se nepohnuly ani míry na metru. Dřív jsem dost pila, klidně lahev vína denně. Víno jsem vyměnila za běhání a cvičení podle videí na youtube, skvěle nakopnutá a motivovaná, ale ta motivace se sakra rychle ztrácí, když nevidím fyzický posun k lepšímu… Co se týká psychiky, musím říct, že se cítím skvěle.
PROSÍM !! Řekněte mi, že je to takto normální a že musím vydržet, že výsledky určitě přijdou… Nebo alespoň prosím o radu, co dělám blbě.

Díky!

Zkušenosti čtenářů

Luke

U hubnutí má 80% výsledku na svědomí to co jíte, čili fyzická aktivita má vliv
maximálně na těch zbylých 20%. A běhání není ani nijak zvlášť účinné na spalování tuků,
musely byste běhat hodně hodně pomalu a dlouho, aby to mělo nějaký efekt – tepovka třeba mezi 50%
a 60% HRmax. Pokud opravdu chcete zhubnout je základ řešit co jíte (a ani ne kolik toho jíte a kdy to jíte!)
Hovořím z vlastní zkušenosti, zhruba půl roku poté co jsem začal několikrát týdně běhat mi váha klesla
až o 6 kg a poté dalšího půl roku zase stoupala zpět na původní hodnotu, při stejném zatížení a stejném
jídelníčku. Další cca 3 roky se držela víceméně na stejné hodnotě, přestože objem kilometrů i běžecké výsledky
se mi postupně zvedaly.
Teprve až jsem pod vlivem knížky „Jídlo na prvním místě“ kompletně změnil jídelníček, začala jít váha postupně dolů a na nových hodnotách zůstávala, teď jsem 8 kg dole. Pokud máte větší nadváhu, možná se vám to zdá jako málo, ale ono je především důležité, že ta váha nejde jojo efektem zase zpět nahoru. Pak můžete počítat s tím, že se kýženého výsledku jednou skutečně dopracujete.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: