Do parku nebo na maraton. Vybíráme ty nejlepší běžecké boty pro sezónu 2020

Do parku nebo na maraton. Vybíráme ty nejlepší běžecké boty pro sezónu 2020

Sháníte běžecké boty, se kterými naběháte tisíce kilometrů a jen tak vás neomrzí? Ať už běháte po asfaltu, v parku, nebo po lesních pěšinách, poradíme vám, které dámské a pánské běžecké boty udrží krok s vaším tempem.

Na silnici, nebo do lesa? 

Při běhu si přednostně vybíráte hladké asfaltové povrchy nebo raději kličkujete mezi výmoly a kořeny v nezpevněném terénu? Podle vašich osobních preferencí si zvolte, zda je pro vaše účely vhodnější silniční nebo terénní běžecká obuv. Každá z nich vám svými vlastnostmi poskytuje maximální komfort, ať s během teprve začínáte, nebo už máte v nohách pár stovek kilometrů. 

Běžecké boty, se kterými každý kilometr stojí za to 

Běháte hlavně pro radost z pohybu a maratonské ambice se vám obloukem vyhýbají? I přesto nepodceňujte výběr kvalitní běžecké obuvi, která vám sportování zpříjemní. Pro rekreační běh po městě nebo v parku sáhněte po silničních botách s tlumícími schopnostmi, hladkou podrážkou a prodyšnou povrchovou úpravou, díky které se vám noha nezpotí. Pánské běžecké boty Asics Gel Nimbus kromě dokonalého tlumení dokážou energii z dopadu přetavit do každého dalšího odrazu, zatímco u dámských bot Nike Zoom Pegasus Turbo oceníte především jejich lehkost.

Silniční boty, se kterými nebudete mít nikdy dost 

Ráno si nazujete běžecké boty a doma se objevíte až odpoledne? Sháníte boty, které vás spolehlivě dostanou na stupně maratonských vítězů? V takovém případě potřebujete boty, které si poradí se zpevněným povrchem, ale nerozhodí je ani lesní pěšina. Extrémně důležité je tlumení, které chrání vaše klouby před neustálými otřesy. Až vám začnou docházet síly, oceníte také dokonalé odpružení, které vám ulehčí každý další krok. Inovativní běžecké boty Asics dostupné v pánském i dámském provedení jsou navíc vybaveny ergonomicky tvarovanou podešví, která minimalizuje ztrátu vydané energie. To zní dobře, že? 

Běžecké boty, které vás podrží i v náročném terénu

Pro běžce-dobrodruhy, kteří rádi testují své schopnosti v náročném, nezpevněném terénu, jsou nejvhodnější volbou odpružené trailové boty. Jejich hlavním úkolem je zajistit vám bezpečný a pohodlný běh. Postará se o to hrubá podrážka zabraňující uklouznutí na nerovném povrchu a odolný svrchní materiál, který udrží vaši nohu v suchu a teple i v nepříznivém počasí. Pamatujte ale na to, že čím účinněji membrána brání průniku vody, tím méně je prodyšná a během parných dnů tak zabraňuje odvětrávání. Mezi nejoblíbenější trailové boty po právu patří Salomon Speedcross 4.

Výběr běžeckých bot nepodceňte

Výběr toho správného páru běžeckých bot je individuální záležitost. Proto si boty, než s nimi poprvé vyrazíte ven, nejprve vyzkoušejte na prodejně nebo doma. Nebojte se nazout boty o číslo větší, než které běžně nosíte. Myslete na to, že při delším běhu vám noha oteče a prostor navíc s radostí uvítáte. Zkontrolujte si také délku a kvalitu tkaniček, ať se po každém uběhnutém kilometru nemusíte zastavovat a utahovat je.

Určitou představu o tom, jaké pánské či dámské běžecké boty by se vám líbily, si můžete udělat i z pohodlí svého domova. Stačí se na Heurece inspirovat nejoblíbenějšími produkty uživatelů a jejich hodnocením. 

Pro ještě lepší představu o tom, jestli konkrétní běžecká obuv splňuje vaše podmínky, si přečtěte recenze lidí, kteří je už stihli otestovat v terénu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: