Emelie Forsberg novou tváří značky Thule

Emelie Forsberg novou tváří značky Thule

Člověk by čekal, že děti špičkových atletů Emelie Forsberg a Kiliana Jorneta budou běhat nejpozději v 8 měsících, prvorozenou Maj nechávají všechny očekávání chladnou. Emilie tak podniká společné běžecké výlet s běžeckým kočárkem Thule Glide 2 a dokonce se stala ambasadorskou této švédské značky.

Jedna z nejvýraznějších tváří skyrunning, Emelie Forsberg, strávila několik let účastí na nejrůznějších skyrunningových závodech v horách po celém světě. Ještě v létě 2018 v dost rychlém sledu vylezla na nejvyšší hory Norska – Galdhöpiggen (2469 m), a Alp – Mont Blanc (4809 m), a připsala si osobní rekord ve skyrunningovém závodě Monterosa Skymaraton na čtyřtisícovku Monte Rosu (4634 m). Největší výzva ji ale čekala v rodném Švédsku. Emelie se rozhodla splnit si svůj dávný sen – přeběhnout 450 km dlouhou Královskou stezku (Kungsleden) skrz nedotčené hory švédského Laponska. Trasu syrovou severskou přírodou, která běžným trénovaným smrtelníkům zabere asi tři týdny pěší chůze, proběhla Emelie v zatím nejrychlejším čase necelých 5 dní (4d 21h 45m).

Thule Glide 2 umožňuje Emelie kvalitně běhat a zároveň trávit čas s dcerou

Emelie a Kilian jako rodiče i vrcholoví sportovci

Asi všichni rodiče potvrdí, že dítě převrátí život vzhůru nohama. Mamince hned při samotném těhotenství. Emelie první měsíce pociťovala silnou únavu, když se jí ale vrátily síly, prožívala zbytek těhotenství dost aktivně. Velkou část zimy strávila na skialpech ve svém domově v Norsku. I s miminkem v bříšku si troufla na dovolenou v Himálaji. Po narození Maj si Emilie dávala s návratem do stoprocentního tréninku načas. Nicméně na start trasy CCC v rámci UTMB se postavila asi po půl roce od porodu. Přestože 100km trasu nedokončila, říkala, že to byl nejdéle strávený čas bez kontaktu se svou dcerou.

Do přírody s dcerkou

Co nejlépe využít čas a trénovat i s dítětem jí pomáhá kočárek Thule Glide 2 vyvinutý speciálně pro běžce. Díky nízké hmotnosti (pouhých 10,8 kg), velkým kolům a aerodynamickému tvaru perfektně vyhovuje potřebám běžců. Zajišťuje maximální pohodlí a bezpečnost pro dítě a minimální zátěž pro rodiče běžce. Pro Emelii navíc byla švédská značka Thule jasnou volbou, proto s radostí přijala možnost stát se její ambasadorkou a propagovat aktivní pohyb v přírodě i s dětmi.

„Mám velkou radost z partnerství s Thule, jelikož sdílíme stejné základní hodnoty týkající se rodiny, životního prostředí a aktivního životního stylu. Produkty Thule už používáme delší dobu a kočárek Thule Glide 2 mi umožňuje strávit s dcerou nezapomenutelné chvíle. Ať už trénuji na závody nebo se jen jdeme projít na rodinnou procházku do přírody,“ nešetřila běžkyně chválou na adresu švédského výrobce nejen kočárků a sportovních vozíků.

Thule Glide 2: Navržen pro běžce

Velmi výkonný kočárek pro kondiční běh s lehkým, aerodynamickým designem, který umožní co nejlepší běžecké výkony na jakémkoli terénu. Rychlost a bezpečnost s pevně uchyceným předním kolem a integrovanou ruční brzdou.

  • Ergonomická nastavitelná rukojeť a ruční brzda pro ovládání rychlosti
  • Polohovací stříška s bočními větracími okénky
  • Polohovatelné sedátko s polstrovanými pětibodovými popruhy
  • Odpružení
  • Velký úložný košík, zadní síťová kapsa a dvě síťové přihrádky na svačinu či hračky
  • Reflexní prvky
  • Více na www.thule.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: