Gladiator Race: velmi povedený závod

Gladiator Race: velmi povedený závod

Nejdrsnější překážkový závod v ČR s 25 překážkami a spoustou bahna na trati: bahno po kotníky, po kolena, po pás, řídké bahno i tuhé, hutné bahno, které nepustí nohu nebo aspoň botu. V bahně jste si mohli zkusit běžet, brodit se, plazit se a prakticky i plavat.

Kdo má Gladiator Race za sebou, tomu není třeba už nic vysvětlovat, ale pro neznalé: jde o cca 6km dlouhou trať, na které vás čeká 25 přírodních i umělých překážech. Od skoku přes hořící oheň, přelézání různých kmenů a balíků sena, šplh po laně, tarzanův skok do rybníka laně a následné plavání až po závodníky zjevně nejoblíbenější bahno všeho druhu.

Běžci  by měli vědět, že Gladiator Race má fyzicky náročnou kopcovitou trať a jakkoliv je krátká, dá pořádně zabrat, že jsem to nečekal. Jestli za to mohou ty prudké výběhy a seběhy nebo člověka opravdu vyčerpá to brodění bahnem a různé překážky … těžko říct. Jasně, není to klasický běžecký závod, ale pro zpestření dobré pro kteréhokoliv běžce. Také pro běžcův doprovod je Gladiator Race divácky podstatně zajímavější než běžný běžecký závod. Běží se na motokrosovém okruhu u Holic nedaleko Hradce Králové a z místa startu a cíle vidíte závodníky na několika místech a různých překážkách.

V roce 2015 se během víkendu 20.-21.6. zúčastnilo závodu přes 1500 borců. Startuje se ale v intervalech po 20 vteřinách, takže na překážkách se netvořily fronty. Organizace akce byla perfektní, snad jen možností na omývání bahna po doběhu mohlo být více. Praktická rada: Neberte si oblečení, u kterého by vám vadilo, že si ho roztrhnete. A z bot jsem zápach bahna nedostal ani po dvou vypráních.

Výsledky

Absolutním vítězem s nejlepším časem během obou dvou dnů se stal Pavel Hrdina z Policie ČR, který tak zároveň vyhrál Přebor ČR záchranných a bezpečnostních složek. Trať zvládl za 34:59 a druhého nejrychlejšího Zbyška Lhotu předběhl o dvě minuty.

Sobota

M1 (muži do 39 let)

1. Zbyšek Lhota

2. Michal Štohanzl

3. Ondřej Veselý

M2 (muží od 40 let)

1. Miloš Kratochvíl

2. Jan Řezníček

3. Antonín Bartoš

ŽENY

1. Lenka Hnízdilová

2. Žaneta Stojanová

3. Pavla Koutníková

MIX

1. Krejčí / Lipenská

2. Koutník / Koutníková

3. Štěpánková / Prošek

Neděle

M1 (muži do 39 let)

1. Roman Šinkovský (zároveň hlavní pořadatel závodu)

2. Ondřej Veselý

3. Martin Hrazdil

M2 (muží od 40 let)

1. Jan Řezníček

2. Tomáš Bret

3. David Gladiš (váš zpravodaj ze SvetBehu.cz)

ŽENY

1. Lenka Vejdělková

2. Martina Rašková

3. Zuzana Wernerová

MIX

1. Kratochvíl / Hronová

2. Kaiser / no name

3. Uhlík / Jirásková

Pro představu, jak vypadaly některé z překážek je nejlepší podívat se do fotogalerie níže. Internetové stránky závodu najdete na www.GladiatorRace.cz.

Mezi hlavní partnery závodu patřily značky Inov-8, Klimatex a HIKO, které vás vybaví vším potřebným, co na takovou akci potřebujete.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: