GOLDEN TRAIL WORLD SERIES PŘEDSTAVUJE NOVOU PODOBU PRO ROK 2020

GOLDEN TRAIL WORLD SERIES PŘEDSTAVUJE NOVOU PODOBU PRO ROK 2020

Golden Trail World Series (GTWS) ve svém třetím ročníku mění alternativně původní formát závodů. Pod tlakem okolností a s ohledem na zdravotní situaci na celém světě se stejně jako mnoho jiných sportovních podniků musí přizpůsobit ve snaze najít jiné řešení, než zrušení či odložení.

Z těchto důvodů byl organizátory vytvořen alternativní formát pro rok 2020. Byl vytvořen s nadějí a cílem zachovat a přinést trailruninngové komunitě i v rámci omezených možností to, co by jim v případě zrušení tolik chybělo. Organizátoři si jsou plně vědomi toho, že tyto jejich plány jsou plně závislé na celosvětové zdravotní situaci, která si může opětovně vynutit zrušení tohoto nového a výjimečného projektu. Nicméně jsou nadšeni, že mohou představit zcela nový formát, který se dokáže více než plnohodnotně přizpůsobit současným náročným a velmi omezujícím podmínkám.

V současné době není bohužel technicky možné uspořádat sérii původně plánovaných závodů, stejně jako zajistit na těchto závodech účast velkého množství elitních běžců z různých zemí a kontinentů. Nový podoba však již pracuje s předpokladem setkání a soubojů velkého množství těch nejlepších běžců z celého světa na jediném čtyřdenním závodě na přelomu října a listopadu tohoto roku. Zde pak organizátoři chtějí korunovat Golden Trail World Champions 2020 – nejlepší trailrunning běžce (muže a ženu).

Představujeme Vám unikátní a jedinečnou běžeckou akci pro bezprecedentní rok 2020 – Golden Trail World Champ

4 DNY ZÁVODĚNÍ

Golden Trail World Championship bude organizován v rámci závodů Azores Trail Run®️ a uskuteční se na Azorských ostrovech, konkrétně na ostrovech Faial a Pico od 29. Října do 1. Listopadu 2020. Bude se jednat o 4 denní etapový závod.

ETAPA 1 – 26KM s 1,069 m+/ 1,098 m-
ETAPA 2 – 32KM s 1,343 m+/ 1,310 m-
ETAPA 3 – 32KM s 2,363 m+/ 1,137 m-
ETAPA 4 – 36KM s 1,453 m+/ 1,518 m-

Na konci tohoto 4 denního soutěžení budou známi a korunováni Golden Trail World Champions – muž a žena s nejnižším součtem časů všech etap.

PRIZE MONEY V CELKOVÉ VÝŠI €100,000

Během 4 dnů se mezi běžce rozdělí celkem €100,000. Odměny získají nejen absolutní vítězové, ale i vítězové jednotlivých etap a dílčích “dovednostních” soutěží.

ROZDĚLENÍ PRIZE MONEY

Celkové pořadí: kategorie mužů a žen
Golden Trail World Champions: €6,500
2 – 5: €5,000
6 – 10: €2,500
GT Climber Champions: €1,000
GT Downhiller Champions: €1,000 GT Sprinter Champions: €1,000

Vítězové etap: kategorie mužů a žen
Vítězové etapy: €500
Best climbers: €500
Best downhillers: €500
Best sprinters: €500

GOLDEN TICKETS

Mohou je získat běžci v rámci kvalifikačních závodů – GOLDEN RACES, segmentů či sérií v jednotlivých zemích včetně České republiky (celkem 20 různých zemí). Opravňuje držitele (výherce) k získání následující podpory zdarma: startovní číslo, letenka, ubytování a strava v hotelu, který vybere organizátor. Přesný počet Golden tickets bude upřesněn a oznámen později v červnu. Závodů se však může zúčastnit každý běžec, na své vlastní náklady.

GOLDEN RACE

Kvalifikační závod, kde mohou vítězové získat svůj GOLDEN TICKET na Azory. V České republice je tímto závodem SALOMON JESENICKÝ MARATON (22.8.2020), kde jej obdrží absolutní vítěz a vítězka.

GOLDEN PASS

Získávají jej přímo někteří běžci, kteří splňují některá z níže uvedených kritérií: Běžci z TOP 10 GTWS 2019 a běžci, kteří získali pozvání k účasti v závodech GTWS 2020 jako vítězové některé z GTNS 2019 – získávají přímo pozvání k účasti na GOLDEN TRAIL WORLD CHAMP a nemusejí o GOLDEN TICKET bojovat v některém z GOLDEN RACE kvalifikačních závodů. Jako vítězové Golden Trail National Series Czech and Slovakia jej získali Jirka Čípa a Magda Horká.

* Všechna výše uvedená pravidla a plány závisejí na podmínkách a na stavu koronavirové situace a rovněž na opatření vlád a příslušných orgánů jednotlivých zemí, stejně jako na možnostech mezinárodní dopravy v říjnu 2020.

Více na goldentrailseries.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: