Hochkönigman – největší festival trailu v Rakousku, který stojí za to si alespoň jednou zaběhnout!

Hochkönigman – největší festival trailu v Rakousku, který stojí za to si alespoň jednou zaběhnout!

Vyhlášená oslava a festival trailu letos již po páté!

Jeden z nejpopulárnějších trailových festivalů v Evropě se letos se koná o víkendu 31. května až 2. června. A na co se můžete těšít? Na cekem 8 500 lidí, z toho 1 300 běžců z více než 30 národností a 3 lokality. Hochkönigmann je rozhodně jednou z těch velkých trialových akcí, kterou stojí za to alespoň jednou v životě absolvovat, zvlášť pokud patříte mezi zaryté fandy trailu a skyrunningu.

Hochkönigmann je pověstný pro své nádherné kulisy, extrémně náročné podmínky, skvělou a rozjařenou atmosféru umocněnou zaslouženým pocitem dosažení cíle po této masivní výzvě.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Z nabízených 6 tras si vybere každý!

Hochkönigmann je bez nadsázky největší a nejoblíbenější trailový festival Rakouska. Nabízí hned 6 variant, ta nejdelší, Endurance Trail měří úctyhodných 84 kilometrů s porcí stoupání v podobě 4 916 výškových metrů a obdržíte za něj 4 UTMB kvalifikační body. Následuje Marathon Trail, který má 47 kilometrů a 2 751 metrů stoupání. Prostřední Hochkönig Skyrace má 30 km, ale za to víc stoupání než jeho delší kolega. Nastoupáte na něm totiž 2 800 metrů. Je to navíc kvalifikační závod ISF, Mezinárodní skyrunningové federace. Kratší varianty jsou pak 24 km dlouhý Speed Trail se stoupáním 1441 metrů a nejkratší Easy Trail 9,3 km a 300 metrů stoupání. V neposlední řadě je tu pak závod pro děti, kde jsou připraveny 3 kategorie na vzdálenosti 500 metrů, 1000 metrů a 1500 metrů.

Pokud váháte, kterou z tras si vybrat, pak Speed Trail je ideální trasou pro trailové začátečníky nebo pro zkušené trailrunnery, kteří preferují kratší vzdálenosti. Skyrace nabízí pořádnou porci převýšení a je oproti ostatním trasám trochu specifický, je prudší a vede vyšší nadmořskou výškou. Trasa je vedena jinudy a stoupá z Maria Alm rovnou na Schönegg, odkud se běží hřebenovkou přes další vrcholy a Steinerene Meer pak zpět do údolí. Traily jsou technicky náročnější a stoupání je opravdu výživné, pokud si tedy chcete zvolit Skyrace, měli byste už za sebou mít nějaké ty zkušenosti z Alp. Trasa je ideální, pokud nechcete přijít o výběr i na vrchol nebo se chcete kvalifikovat na závody ISF. Marathon Trail je skvělou volbou, chcete-li si otestovat svojí výdrž nebo pokud se připravujete na ultra, ale na 85 kilometrovou trasu si ještě nevěříte. No a Endurance Trail, to je jasná volba pro všechny ultra běžce!

Po závodě relax u jezera nebo trocha alpského lenošení

Krom vyhlášené po závodové párty můžete využít také nabízející se regenerace u jezera Zell am See které je navíc pouhých 15 kilometrů a 20 minut autem daleko! Určitě tak po závodě vyrazte na regenerační koupačku. A pokud se nechcete jen válet, popřípadě hledáte program i pro vaše drahé polovičky, můžete zkusit různé vodní aktivity jako ne například windsurfing. Pokud už budete u Kaprunu, můžete také zvážit vyvézt se na Kitzsteinhorn a poobědvat nahoře v restauraci nebo si dojet na Grossglockner High Alpine Road a užít si výhled na nejvyšší horu Rakouska a na ledovec. Popřípadě se můžete vyrazit podívat na vyhlášená střediska v Hochfilzenu nebo na sen všech lyžařů, Kitzbühelskou Streif. Po cestě domů si můžete také udělat zastávku v Salzburgu a prohlédnout si město.

Nejste si jistí s tréninkem? Využijte Hochkönigmanovských tréninkových kempů!

Jako každý rok se i letos konají před závodem oblíbené trailrunningové, tréninkové kempy. Nejbližší se koná už od 17. do 19. května 2019! Potrénujete techniku, vytrvalost a dostanete spoustu dalších užitečných tipů od místních profesionálů. Více info na webovkách kempu.

Více informací najdete také na webových stránkách závodu nebo na jejich facebookovém profilu.

Jitka Richterová

Jitka Richterová

Jitka sportuje a běhá vlastně od dětství, pravidelně asi od 12 let. Kromě běhu se věnuje také jízdě na koních a všemožným aktivitám v horách. Po bakalářském studiu na VŠE přešla na magisterské studium aplikované ekonomie do Innsbrucku i kvůli možnosti běhání v horách, kterému naprosto propadla. Nejraději běhá pomaleji a delší tratě a to při vegetariánské stravě. Chtěla by se víc věnovat i závodům ultra.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: