Hory Bory 2023: co pořadatelé nachystali pro letošní ročník štafetového závodu?

Hory Bory 2023: co pořadatelé nachystali pro letošní ročník štafetového závodu?

Láká vás běhání po horách s partou kamarádů? Nevadí vám noční běhání s čelovkou? Náročný terén je váš kamarád? Zkuste běžecký štafetový závod Hory Bory na začátku září a vězte, že o moře zážitků nebude nouze.

Hory Bory. Štafetový závod rozložený do 30 etap je určený pro 6 až 10 běžců. Každý z běžců si tedy zaběhne minimálně 3 úseky, přičemž vždy je na trati pouze jeden člen týmu. Startuje se v ranních nebo dopoledních hodinách (přesný čas startu obdrží kapitáni nejpozději týden před startem závodu) první zářijovou sobotu v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku. O den později, v neděli 3. září, by se zase všichni měli setkat v cíli, který je situován v amfiteátru pod Turoldem v Mikulově.

Atraktivní prostředí

„Chtěli bychom aby byli Hory Bory vnímány jako organizačně poctivě udělaný závod s důrazem na atraktivitu prostředí. Závod s nejmenším podílem cest, kde se o prostor dělí běžci a auta a velkou částí celé trasy vedené lesy a to celé na území z 80% CHKO Beskydy a  CHKO Bílé Karpaty,“ říká hlavní organizátor Marek Dvořák. Je třeba také dodat, že málokde dostanete možnost se v průběhu závodu čtyřikrát osprchovat. Na trase jsou připraveny také dvě místa k nočnímu odpočinku v tělocvičnách nebo sportovních halách. „Hory Bory jsou sportovně-společenská akce. Účastníkům zůstanou vzpomínky na úseky, se kterými se museli popasovat, ale hlavně na zážitky s lidmi, s kterými do toho šli,“ dodává ředitel závodu.

5 zbrusu nových úseků

Organizátoři neusnuli na vavřínech a snaží se trasu vylepšovat. Pro všechny účastníky tak připravili 5 zbrusu nových úseků vedoucích po hřebenech Javorníků. Nové etapy závodu přinášejí i nový výškový rekord. Poprvé v historii závodu se běžci vyšplhají do výšky více než 1000 metrů nad mořem.
Pojďme si jednotlivé nové úseky blíže představit. Celková délka je zhruba 53 kilometrů a nastoupáte na nich celkem 1500 metrů. V čem jsou výjimečné?

Etapa 07 Bumbálka

Zbrusu nová etapa přes vrcholek Lemešné. Nabídne krásné výhledy, vynikající běžecký povrch a spousta radosti.
Délka: 11,2 km
Stoupání: 273 m
Klesání: 509 m

Etapa 08 Světlá

Pro tuto etapu doporučujeme běžecké hole. Začíná to sice nevinně, ale ve střední části se budou sakra hodit. No a ten závěr je už zase za odměnu.
Délka: 7,3 km
Stoupání: 407 m
Klesání: 64 m

Etapa 09 Kasárne

A teď pozor, premiéra! Poprvé v historii závodu závodníci vyběhnou nad 1000 metrů nad mořem! Úsek vede mezi skiareály Kasárne a Kohútka.
Délka: 12,5 km
Stoupání: 249 m
Klesání: 344 m

Etapa 10 Kohútka

Zde trať příjemně klesá převážně lesním terénem. Nohy si běží tak nějak skoro sami a běžec se jenom kochá. POZOR! Tento úsek může dobrý běžec překonat rychleji než ukázněný řidič. Nezapomeňte, že k Hory Bory patří i spolupráce v rámci týmu a propracovaná logistika.
Délka: 8,4 km
Stoupání: 120 m
Klesání: 471 m

Etapa 11 Huslenky

Začátek je ve znamení stoupání. Po 3 kilometrech dojde ke zlomu a už je to jenom lepší. Odměnou vám budiž výhled na úžasné Pulčínské skály. Tedy skalní pískovcový labyrint.
Délka: 12 km
Stoupání: 430 m
Klesání: 276 m

Nalákali jsme vás a už horečně hledáte registrační formulář? Pomůžeme vám, je zde. Čas na přihlášení máte do 14. srpna., ale doporučujeme neváhat. Závod byl loni vyprodán!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: