HUAWEI WATCH GT 4 – zdraví a kondice pod kontrolou, navíc v elegantním balení

HUAWEI WATCH GT 4 – zdraví a kondice pod kontrolou, navíc v elegantním balení

Jako jedni z prvních jsme měli možnost vyzkoušet horkou novinku z dílny Huawei, chytré hodinky WATCH GT 4. Model navazující na úspěšné předchozí verze se stává součástí nové strategie firmy Huawei nazvané „Fashion Forward“ která posouvá propojení technologií a módy na další úroveň.

Důraz na zajímavý design je patrný na první pohled. Kompaktní tělo hodinek vykresluje elegantní křivky, bez nadbytečných kudrlinek, kde nic nepřekáží a celek vytváří povedený dojem. I při pohledu z různých úhlů vypadají Huawei Watch GT 4 velmi pěkně, navíc jsou dostupné v sedmi barevných variantách. Menší, dámská verze s rozměrem 41 milimetrů v minimalistickém designu připomíná spíše luxusní šperk než běžné, chytré hodinky. Pro skutečnou personifikaci pak můžete využít některou z neuvěřitelných 25 000 verzí ciferníků volně dostupných v galerii.

Elegantní nejsou jen samotné hodinky, ale také nabíjecí modul na bázi magnetu umožňující praktické položení hodinek na stole v průběhu (mimochodem poměrně rychlého) nabíjení. V modulu můžete hodinky navíc bez omezení pootočit a nasměrovat podle potřeby. Při krátkém redakčním vyzkoušení nového modelu jsme se ale zaměřili především na sportovní funkce. Mají chytré hodinky moderního vzhledu co nabídnout také běžcům? A zvládnou i pokročilejší trénink?

Typ: Chytré hodinky s optickým sensorem srdeční frekvence
Cena: 6.499 Kč (hnědý kožený řemínek)
Hmotnost: 61 g (pánský model)
Výdrž baterie: režim hodinek až 14 dní
Typ sportu: běh, cyklistika, běžecké lyžování, triatlon a jiné
Více info na: https://consumer.huawei.com/cz/wearables/watch-gt4/

Zaujalo nás
– ovládání korunkou
– příjemná nositelnost
– elegantní design
– skvělá čitelnost dat
– výdrž baterie

Co je nového
Stejně jako předchozí verze je model Watch GT 4 dostupný ve dvou velikostech v průměrech 46 a 41 milimetrů. Propracovaný design působí prémiově bez ohledu na použité materiály u obou variant. Nepřehlédnutelný je Amoled displej 1,4“ pánské verze s parádní čitelností dat ze všech možných úhlů pohledu a při drtivé většině světelných podmínek. Vylepšením prošel operační systém Harmony OS, stejně tak algoritmus pro sledování srdečního tepu, navigační systém nebo funkce pro sledování kalorií.

Zdravotní funkce
Model Huawei Watch GT 4 je vybavený nejnovější verzí TruSeenTM 5.5+ podporující monitoring dechu během spánku nebo kontrolu menstruačního cyklu (sledováním tepové frekvence během spánku, tělesné teploty či frekvence dýchání). Zásadním vylepšením, o celých 30 % prošel systém sledování srdečních funkcí (včetně vícekanálového algoritmu pro vylepšení signálu). Nejen pro běžce platí, že nejlepší regenerací je spánek. S Huawei Watch GT 4 můžete získat lepší povědomí o kvalitě spánku a dopomoci si k úpravě spánkových návyků.

Vyrážíme na trénink
Dokonalý přehled o svých denních aktivitách získáte díky vylepšené funkci Activity Rings zobrazující statistiky veškerého pohybu uživatele. Watch GT 4 jako první hodinky značky Huawei disponují aplikací Stay Fit využívající zdravotní údaje v reálném čase a pomáhají tak lépe kontrolovat denní kalorický příjem. Motivací pro začínající sportovce může být systém medailí oceňující dosažení nových milníků a rekordů. Nejen pro běžce, vždyť celý systém nabízí více než stovku sportovních režimů.

Přes pohledovou odolnost jsou hodinky poměrně lehké, na zápěstí krásně drží, bez otravného posouvání a přetáčení. I celodenní nošení je opravdu velmi příjemné. Kromě pohodlného použití při sportu se tak zároveň zlepšuje kvalita snímání optickým sensorem, nebo monitorování spánku. Ovládání je možné dotykem, výraznou korunkou vpravo nahoře či „skrytým“ tlačítkem vpravo dole. Nám nejvíce vyhovovalo při běhu ovládání korunkou, posun mezi jednotlivými obrazovkami je ale možný také pravým dolním tlačítkem, které je sice méně výrazné, ale při běhu velmi dobře nahmátnutelné palcem pravé ruky. Pro běžné používání je samozřejmě nejpraktičtější dotykové ovládání, které je příjemně citlivé a dobře reagující.

Jako poměrně praktická se po skončení tréninku ukázala funkce svítilny. Třeba na dohledání zapadlých klíčů naprosto dostačující. Posloužit může ale také pro navýšení bezpečnosti, pokud se běžecký trénink protáhne do setmění.

Základní ovládání hodinek včetně procházení jednotlivých funkcí a režimů je zcela intuitivní a není tak potřeba zdlouhavě hledat v návodu, většinu potřebného najdete na „první dobrou“. Pro venkovní běh je potěšitelné zlepšení GPS. Dvoupásmový příjem signálu (na dvou různých frekvencích) s využitím pěti navigačních systémů zajišťuje rychlé načtení před samotným vyběhnutím a zároveň bezproblémovou funkčnost i při běhu v náročnějším terénu.

Hodinky nabízejí také Tréninkové plány, které získáte po připojení k aplikaci Zdraví. Samotný trénink je poté možné absolvovat s hlasovým asistentem (pouze v angličtině). K jedné z praktických přednastavených obrazovek patří animace virtuálního běžce (plánované tempo) v porovnání s reálným tempem běhu uživatele. Další povedeně nastavenou aktivitou je Běh na dráze umožňující pro přesnější záznam tréninku využít nastavení konkrétní dráhy, ve které hodláte trénink absolvovat. Přednastavené tréninky využijí především začínající běžci, včetně těch, kteří střídají běh s chůzí. Nechybí ale ani tréninky pro pokročilejší běžce, třeba se zaměřením na intervalový trénink. Systém navíc umožňuje nastavení vlastních tréninkových motivů odpovídajících aktuální výkonnosti.

Závěrem
S cenovkou kolem šesti tisíc korun překvapí Huawei Watch GT 4 množstvím funkcí, přednastavených tréninků nebo samotných tréninkových plánů. Ve spojení se skvělou čitelností dat, pohodlným ovládáním a příjemnou nositelností tak umožňují systematický běžecký trénink nejen začátečníkům, ale i pokročilejším běžcům. Povedené spojení elegantního designu s množstvím sportovních funkcí rozhodně stojí za to vyzkoušet!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: