Jak běhat se sluchátky bezpečně?

Jak běhat se sluchátky bezpečně?

Používání sluchátek při sportu není příliš bezpečné ani pohodlné. Přeslechnutí houkačky tak může v lepším případě znamenat vyřazení z tréninku na dlouhou dobu. Přesto existuje možnost, jak poslouchat svou oblíbenou hudbu při sportu i bez zbytečného nebezpečí.


Řešením jsou sluchátka značky SHOKZ.
 Sluchátka vytvářejí nízkofrekvenční vibrace přímo k vašemu uchu, aniž by ho zakrývala. Akustický tlak, který směřuje do zvukovodu se zesiluje, zároveň zachovává plné vnímání okolí. Reproduktory lehce překrývají vstup do ucha, díky čemuž je hudba či mluvené slovo mnohem více slyšet, ale vnitřní ucho zůstává volné, a proto pořád slyšíte i zvuky z okolí.

Proti předchozím modelům tady zmizel hlavový most a sluchátka připomínají spíše klasické pecky. Nasazují se pomocí háčku, který se svým tvarem zcela přizpůsobí vašemu uchu. Jádro ušního polštářku je vytvořené ze silikonu, který je velmi poddajný a pohodlný, že ani celodenní nošení není problém. Tvar sluchátka je kapkovitý s menší horní částí, takže jej lze bez problémů používat zároveň s brýlemi.

Díky nové technologii DirectPitch vytvářející plnohodnotný zvuk, můžete tedy celý den poslouchat své oblíbené skladby v prvotřídní kvalitě s výraznými výškami, čistými středy a mohutnými basy, ale zároveň uslyšíte vše, co se kolem vás děje. Nemusíte se tedy bát je používat i v místech, kde jste dříve sluchátka nepoužívali. Při nastavení rozumné hlasitosti lze poslouchat hudbu, povídat si s kamarádem a troubící auto také nepřeslechnete.

Díky ovládáním umístěným na dotykových panelech nepotřebujete k jejich obsluze vůbec vytahovat telefon. Vše vyřídíte pomocí poklepání nebo stisknutí přímo na sluchátkách. Výhodou je, že jednotlivá gesta si můžete sami nastavit v aplikaci Shokz v telefonu tak, jak vám to vyhovuje.

Sluchátka mají voděodolnost IP54, tedy jsou dostatečně odolná proti prachu a kapkám vody, nejsou však určena k ponoření pod vodu. Nemusíte se tedy bát je používat ani při intenzívním tréninku, při kterém se hodně potíte, popřípadě v dešti. Ale na úplnou průtrž mračen sluchátka zase dělaná nejsou.

Pokud tedy chcete při sportu poslouchat hudbu a být při tom v bezpečí, sluchátka Shokz Openfit Air mohou být při své ceně velmi zajímavou volbou.

Kompaktní a velmi lehká sluchátka se stupněm krytí IP54 a technologií DirectPitch™ ponechávají vnitřní ucho otevřené, abyste se mohli věnovat hudbě i okolnímu dění.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: