Jak se správně obléknout na běh do mrazivého počasí?

Jak se správně obléknout na běh do mrazivého počasí?

První vrstva je základ, ale jak na ty ostatní? Jak se správně obléknout do chladného a mrazivého počasí, aby nám nebyla zima, nebo naopak horko, když to s oblečením přeženeme.
Vyplatí se dodržovat systém oblékání 1-2-3.

Od roku 1977 je značka CRAFT aktivně zapojena do výzkumu a vývoje ventilačního a transportních schopností různých materiálů. Výsledkem je systém oblékání ve 3 na sebe navazujících funkčních vrstvách.

1 – Základní vrstva

První vrstva – funkční prádlo je základ. Efektivně odvádí pot od kůže na vnější stranu, odkud je buď odpařován do okolí, nebo předáván do další vrstvy. Výběr vždy záleží na typu aktivity, intenzitě pohybu a okolních podmínkách. Jiné vlastnosti potřebujete u intenzivního běžeckého tréninku a odlišné při celodenní jízdě na kole. S výběrem té správné vám pomůže selektor funkčního prádla CRAFT.

Přečtěte si také, jak správně vybrat první vrstvu

Tip: Funkční prádlo Actvive intenisty vyvinuto pro pohybové aktivity v chladných podmínkách. Neváhejte s ním vyrazit na běh nebo běžky, bude to stát za to.

2 – Izolační vrstva

Druhá vrstva zajišťuje tepelnou izolaci těla v chladných podmínkách a zároveň transportuje pot do další vrstvy, případně do okolního prostředí. Správná střední vrstva perfektně odvádí pot a zároveň vás hřeje i při absorbování této vlhkosti. Pokud není nutné tělo tepelně izolovat, raději tuto vrstvu vynechejte, můžete se totiž přehřívat a jakákoli odchylka od přirozené teploty stojí váš organismus drahocennou energii. Ať už tělo ochlazujete nebo oteplujete.

Tip: Pánský polorolák Craft Actvity a dámský polorolák CRAFT Grit jsou ideální druhá vrstva pro zimní sporty.

3 – Ochranná vrstva

Vnější vrstva je ochranným štítem proti živlům. Sportovci na ni kladou nejvyšší nároky, protože je chrání před deštěm větrem i chladem. Zároveň zajišťuje odvod potu a přebytečného tepla ze spodních vrstev. Základní vlastností je ochrana proti větru, kterou v zimních měsících využijete téměř vždy. Pokud se počasí zhoršuje, měla by nastoupit i voděodolná úprava.

Tip: Dámská zateplená bunda CRAFT Lumen SubZ a pánská zateplená bunda CRAFT SubZ je určena na běh v chladném a mrazivém počasí.

Kompletní kolekci běžeckého oblečení značky CRAFT najdete na www.craft.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: