Existuje univerzální funkční prádlo? Co je důležité u první vrstvy

Existuje univerzální funkční prádlo? Co je důležité u první vrstvy

Každý sport je specifický. Vždy bude záležet na tom, s jakou intenzitou a v jakých okolních podmínkách budete běhat, pojedete na kole, běžkách…zkrátka, jakou kratochvíli zrovna zvolíte. Rozhodně se nehodí jeden kousek na všechno. Představte si, že máte stejnou první vrstvu oblečení na intenzivní závod a na celodenní běžkování s přáteli… Ale jak se v tom vyznat?

Správně zvolená první vrstva oblečení je základ. Funkční prádlo se obléká jako první vrstva na tělo a jeho hlavním úkolem je účinně odvádět přebytečný pot a vlhkost a udržet tak optimální mikroklima u pokožky.

Pokud jste výkonnostní sportovec a své nasazení budete brát opravdu vážně, rozhodně se zapotíte, proto byste měli zvolit jiné funkční prádlo než ti, kdo se naopak rozhodnout užít si pobyt na čerstvém vzduchu spíš pohodově.

Proto švédská značka funkčního oblečení CRAFT dnes nabízí celých 11 různých řad funkčního prádla. Každá má jiné určení, odlišné vlastnosti a parametry. Ano, orientovat se v takovém množství není nic jednoduchého. S výběrem toho správného funkčního prádla Vám pomůže jednoduchý selektor, pomocí kterého zvolíte to správné prádlo pro Vás a Vaši oblíbenou aktivitu.

Parťák pro nejnáročnější tréninky

Řada prádla Active Extreme 2.0 je správná volba pro nejnáročnější tréninky a závody v chladných podmínkách. Transportuje ohromné množství potu a zároveň udrží tepelný komfort, takže nepocítíte chlad. Základem dvouvrstvé tkaniny Active Extreme 2.0 je nové odlehčené vlákno CoolMax Pro, které díky svému unikátnímu patentovanému průřezu přináší vynikající prodyšnost a extrémně rychlý transport potu od pokožky. Verze 2.0 přichází i s dalšími technickými inovacemi jako je 3D Fit nebo meshové panely s výraznou perforací pro maximální volnost pohybu a dokonalou ventilaci. Toto prádlo je také nositelem ceny ISPO Gold Winner.

Myslíte to vážně a nebojí se zapotit?

Funkční prádlo Active Intensity šité na míru všem výkonnostním sportovcům, kteří vyžadují vysokou úroveň funkčnosti při intenzivních aktivitách v chladných podmínkách. Bezešvé přechody mezi jednotlivými panely s různou hustotou pleteniny, rozdílný body mapping u dámské a pánské varianty reflektující odlišnou termoregulaci obou pohlaví, činí z této řady obzvlášť příjemné a pohodlné funkční prádlo.  Za zmínku stojí rozhodně použití recyklovaného polyesteru, který tvoří většinu použitého materiálu. Neváhej s ním vyrazit běhat nebo na běžky, bude to stát za to.

Na pohodové výběhy

Je ideální prádlo z řada Fuseknit Comfort  – nástupce superpopulárního funkčního prádla Active Comfort. V čem nastala změna? Střídmý skandinávský styl jsme vyměnili za atraktivnější a trendy design s technologií Fuseknit. Vlastní funkčnosti a užití zůstaly stejné. Pokud tedy potřebuješ multifunkční prádlo pro sportovní aktivity v chladných podmínkách od podzimu do jara a nemačkáš stopky při každé příležitosti, prádlo Fuseknit Comfort bude Tvým preferovaným společníkem od podzimních víkendových procházek, přes pohodové běžkování až po jarní tréninkový běh.

Kompletní kolekci funkčního prádla CRAFT najdete na www.craft.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: