Jak vybrat kočárek vhodný pro běh?

Jak vybrat kočárek vhodný pro běh?

Když se narodí potomek, spousta věcí se obrátí vzhůru nohama. Naštěstí díky dnešním možnostem neznamená narození dítěte konec aktivního života. Běhat se dá s kočárkem bezpečně a dokonce pohodlně nejenom na hladkém rovném asfaltu. A tak můžou maminky nebo tatínkové vyrazit i na zajímavá místa do přírody.

Své o tom ví i Emelie Forsberg, elitní sportovkyně, kterou můžete nejčastěji vidět na skyrunningových nebo skialpinistických závodech.
„Mám velkou radost z partnerství s Thule, jelikož sdílíme stejné základní hodnoty týkající se rodiny, životního prostředí a aktivního životního stylu. Produkty Thule už používáme delší dobu a kočárek Thule Glide 2 mi umožňuje strávit s dcerou nezapomenutelné chvíle. Ať už trénuji na závody nebo se jen jdeme projít na rodinnou procházku do přírody,“ nešetřila běžkyně chválou na adresu švédského výrobce nejen kočárků a sportovních vozíků.

V čem se kočárek pro běh liší od toho klasického?

Běh s klasickým kočárkem je nejenom nepohodlný, v první řadě není stoprocentně bezpečný. Thule běžecké kočárky jsou speciálně konstruované tak, aby kladly co nejmenší odpor a byly snadno ovladatelné. Jsou záměrně vyrobeny se třemi koly, aby se zvýšila jejich stabilita při vyšších rychlostech. Menší kolo vpředu usnadňuje řízení a manévrování. Je aretováno pro udržení přímého směru pohybu a zabraňuje stočení na nerovném terénu.

Klasický kočárek pro běh použít nelze – jde to ale naopak?

Některé modely Thule pro kondiční běh je možné používat každý den. Model Thule Urban Glide 2 je navržen přesně pro tento účel. Přední kolo je možné při běhu zaaretovat a při procházení uvolnit, aby se volně otáčelo.

Technika běhu s kočárkem

Od standardního běhu se liší v několika detailech a na ty je potřeba si dát pozor. Hlavní odlišnost spočívá v pohybech paží, kdy se do běhu zapojuje pouze jedna ruka nebo se ruce nezapojují vůbec a jsou na rukojeti. Při držení jednou rukou se druhá pohybuje klasicky běžecky. Je dobré v průběhu tréninku ruce pravidelně střídat. Vždy je potřeba mít kočárek pod naprostou kontrolou. Další podstatnou věcí je neopírat se, respektive nebýt zavěšen na kočárku. Není to vhodné především pro držení těla, ale i pro ovládání kočárku.

Při běhu s kočárkem se snažíme zachovat základní pravidla a principy běhu. Kromě fixované ruky na kočárku, která způsobuje omezení pohybu a tím zkrácení kroku, zůstává běh po technické stránce téměř nezměněn. Je potřeba si na fixovanou ruku chvilku zvyknout a dostat do běhu potřebnou uvolněnost.

Thule Chariot v nových barvách

Vozík Thule Chariot byl modernizován a získal moderní barvy, avšak všechny jeho prvky, které z něj činí skvělý vozík za kolo, u něj zůstaly – možnost složení do kompaktního tvaru, skvělé pohodlí se sklápěcí sedačkou a nastavitelné odpružení – pouze se změnil jejich vzhled. Je to budoucí klasika? V to rozhodně doufáme! Chariot můžete použít jak na cyklostezce, tak i v terénu. A to na kole a při dokoupení „jogging kitu“ i na běh. Navíc při pořízení „skiing kitu“ se dá vozík použít například i na běžkách. V Chariotu je možné vozit děťátko od 1 měsíce, za použití vložky „Infant Sling“, běh a cyklistika s touto vložkou taká – však pouze na odpovědnost rodiče. Akčnější činnosti můžete s vozíkem provádět jakmile dítě sedí.

Thule Glide 2: Navržen pro běžce

Velmi výkonný kočárek pro kondiční běh s lehkým, aerodynamickým designem, který umožní co nejlepší běžecké výkony na jakémkoli terénu. Rychlost a bezpečnost s pevně uchyceným předním kolem a integrovanou ruční brzdou.  Na Thule Glide 2 lze připevnit korbička, ale běh s ní je povolen pouze na odpovědnost rodiče.

Thule Urban Glide 2

Kočárek do každého terénu Thule Urban Glide 2 je dlouhodobě nejoblíbenějším modelem kočárků pro aktivní rodiny zvyklé být stále v pohybu. Ať již chcete zkoumat zákoutí města, nebo se procházet po oblíbené stezce, tento kočárek vám poskytuje dostatečnou flexibilitu. Kočárek Thule Urban Glide 2 je nyní k dispozici v celé řadě nových vzrušujících barevných provedení. Stejně jako na Glide 2 i zde lze připevnit korbička.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: