Nemusí to být jarní únava, ale NEDOSTATEK ŽELEZA
Výživa

Nemám nic proti reklamě, ale proč ji neoznačíte? Tváří se to jako nezaujatý článek
Liquid Ferrum sama používám a zdá se mi fajn, ale takové jednání produkt spíše dehonestuje. Potenciální aspoň trochu inteligentní zákazník si řekne, že kdyby to bylo tak super, není třeba reklamu pokoutně schovávat do článku.

S železem mám podobnou zkušenost jako výše zmíněné běžkyně. Při první anémii jsem netušila, co se děje. Moje tělo řeklo jasné NE a to tak, že jsem několik dní ležela v horečkách a nikdo nevěděl, co se mnou je. Zjistilo se to až po odběrech krve. Byla jsem někde na hodnotách kolem 90 g/l. Když se na to přišlo, následovala léčba železem na předpis. To jsem po 2 měsících dobrala a pak jsem řešila, co dál. Na trhu v podstatě neexistuje volně prodejný doplněk stravy, který by fungoval, kromě Liquid Ferrum. Tento přípravek používám v kůrách 7 dní v měsíci a zbytek měsíce bez železa - po konzultaci s lékařem, to je vhodné navázat k ženskému cyklu.
Samozřejmě ideální stav je, aby tělo umělo zásoby železa doplnit samo z běžné stravy. Potíž je v tom, že při zvýšených tréninkových dávkách tělo doplňování (a zejména pak u žen) nezvládá. Je tedy nutné železo přistoupit k substituci. JE dobré dělat tzv. kúry a dávat tělu prostor si železo získávat i samo. Substituce totiž tělo odnaučuje vstřebávat železo přirozeně. JE to jako se vším - když exituje jednodušší cesta, tělo si ji prostě vybere. Navíc železem se člověk může i předávkovat, takže než se do toho pustíte, je dobré si o tom něco nastudovat a samozřejmě dodržovat doporučené dávkování.