Kdy a kde běhat na dovolené? Užijte si trénink, ať jste kdekoliv

Kdy a kde běhat na dovolené? Užijte si trénink, ať jste kdekoliv

Jsou místa, kde svou denní dávku běhu vyřešíte snadno. Pak jsou ale ta, kde člověk přemýšlí, zda-li je to vůbec možné. Hotelové resorty u moře totiž často bývají takový malý vlastní svět. My ale víme, kde si běhání užijete.

Třeba Marsa Alam v Egyptě nejspíš nedisponuje běžeckými trasami hned u hotelu. Ale i to má řešení. Jsou jím hotely s fitness centrem, kterých je v téhle destinaci nespočet. Všechny pohromadě najdete na Skrz.cz. Stačí upravit ve filtrech parametry zájezdu a voila!

Nojo, ale na páse to není ono…

Jasně, čerstvý vzduch, okolní scenérie, pauza s krásným výhledem do okolí. To všechno je nepochybně skvělou součástí běhání. Jenže u moře to trochu bortí potenciální davy turistů, horko, a také neznalost terénu.

Kde a kdy si tedy zaběhat a nevypustit u toho duši?

  • Chorvatsko
    Dalo by se říct, že Chorvatsko je ideální destinace, pokud si chcete užít pohodovou dovolenou u moře a zároveň si neodepřít běh. Tady totiž najdete skoro vždy nějakou cestu, kterou se můžete vydat a užít si svůj oblíbený pohyb. Využijte spíše polední hodiny, kdy většina lidí relaxuje na pláži a pravděpodobně se tak vyhnete davům. Zároveň ještě nebude tak velké horko a lehký pohyb hravě zvládnete. A skočit si po běhu do moře a tím se osvěžit? Naprostá paráda.
  • Španělsko
    Zatímco jinde byste v běžeckém úboru byli jako pěst na oko, ve Španělsku v podstatě splynete s davem. Běhání je tu totiž snad nejrozšířenější sport. Velké množství parků, příjemné klima a promenády tvoří pro tuhle sportovní aktivitu ideální prostředí. I proto moc nemusíte pátrat po trasách. Jen si raději přivstaňte a dejte se do pohybu ráno. Subtropické klima totiž určitě nepřeje běhání během dne a mohli byste si spíše uškodit.
  • Řecko
    Víte, že slovo Maraton, tedy věhlasný běžecký závod, vzniklo právě v Řecku? Konkrétně se tak jmenuje jedno z měst (Marathón), které téhle každoroční tradici dalo vzniknout. A z toho plyne, že i tahle oblíbená letní destinace dává běhu zelenou. Od října do dubna je počasí pro tyhle účely ideální. Pokud tedy vyrazíte na pozdní dovolenou po sezoně, nebo naopak nejedete vyloženě za sluncem, je pro vás tohle období nejlepší. V létě tu ale panují pěkná horka. Proto si budete muset buďto přivstat, nebo naopak vyrazit až po setmění.

A jak že je to s tím Egyptem?

Inu… polední teploty tu dosahují až 36 °C. A to na žádný pohyb určitě není vhodné. Zato noční běh napříč takovou Hurghadou může být skvělý zážitek. Osvětlení je dostatečné na to, abyste špatně nešlápli a nezpůsobili si nějaké zranění. A pěkně to tu žije. Proto počítejte s tím, že to nebude úplně bez nutnosti se vyhnout, nebo na okamžik zastavit. Půjde spíše o lehčí formu pohybu, zato ale s krásným pohledem do okolí. Téměř liduprázdné ulice budou před východem slunce. Doběhnout můžete i do méně kulturou protkaných částí Hurghady a vidět Egypt zase z trochu jiného úhlu, ale to může být trochu nebezpečné a určitě byste se na takovou trasu neměli vydávat úplně sami.

Ať už budete ale běhat kdekoliv, raději si s sebou vezměte cestovní pas. V cizí zemi byste mohli mít potíže se domluvit a mohlo by dojít k nějaké komplikaci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: