KIBIWOTT KANDIE PROLOMIL SVĚTOVÝ REKORD V PŮLMARATONU V BOTÁCH ADIZERO ADIOS PRO

KIBIWOTT KANDIE PROLOMIL SVĚTOVÝ REKORD V PŮLMARATONU V BOTÁCH ADIZERO ADIOS PRO

Keňský běžec Kibiwott Kandie se včera zapsal do historie jako nejrychlejší půlmaratonec všech dob, když ve španělské Valencii zaběhl čas 57:32 a stanovil tak nový světový rekord na této trati. Kandie proběhl cílovou páskou v nejrychlejších botách adidas všech dob. A právě i díky adidas adizero adios Pro se mu podařilo z předchozího světového rekordu odmazat 29 vteřin. Ve stejných botách běžící Ronex Kipruto skončil třetí a i on se svým časem dostal pod hranici předchozího rekordu.

Ve Valencii letos padaly rekordy i v maratonu. Mezi muži se novým traťovým rekordem v čase 02:03:00 blýsknul Evans Chebet a mezi ženami dosáhla stejného úspěchu Peres Jepchirchirová, která nejenže vylepšila valencijský rekord na 02:17:16, ale zaběhla i pátý nejrychlejší maratonský čas historie.  Oběma běžcům se těchto úspěchů podařilo dosáhnout v botách adizero adios Pro, které se tak od svého zářijového uvedení podílely již na několika světových rekordech, mnoha pódiových umístěních a velkém počtu osobních rekordů.

Tentokrát se ale ve Valencii běželo přece jen v trochu jiných adizero adios Pro. Svůj debut si totiž odbyla barevná kombinace „Sunrise Bliss“, která odkazuje k legendárním rekordním výkonům, z nichž sportovním fanouškům nejvíce utkvěl v paměti ten Haileho Gebrselassieho z roku 2008, kdy si v Berlíně doběhl v botách adidas adios Neftenga pro světový rekord. Sluneční žlutá (Solar Yellow), která se u nových adizero adios Pro ukázala vůbec poprvé, je jednou z nejtradičnějších barev adidas. Touto barvou vzdává adidas hold emocím a úspěchům, kterých sportovci dosahují po celou historii značky.

Elektrizující odstín zvýrazňuje použité materiály a řemeslo a botám dává příležitost skutečně vyniknout na pódiích elitních světových běžeckých podniků.

Součástí celého designu bot jsou inovace, které atletům pomáhají v jejich snaze být ještě rychlejší. Boty adizero adios Pro byly navrženy ve spolupráci s předními atlety, díky které vznikla průlomová technologie s názvem Energy Rods, jejímž cílem je přesně kopírovat anatomii běžců. Vše se testovalo v biomechanické laboratoři a návrháři značky adidas přicházeli s jedním prototypem za druhým, dokud se jim nepodařilo vytvořit konstrukci, která zrcadlí anatomii nártních kostí elitních běžců.

Výsledkem je systém pěti pevně vyladěných prutů na bázi karbonu. Ty poskytují naprosto intuitivní spojení s obuví a optimalizují celou ekonomii běhu tak, že jsou běžci schopni udržet svou rychlost po delší časové úseky. Pruty Energy Rods jsou doplněny mezipodešví LightstrikePRO, která poskytuje ultra lehké odpružení a zároveň napomáhá explosivnímu pohybu a déle přetrvávající rychlosti. Tyto zcela nové technologie staví na cenami ověnčeném úspěchu bot modelové řady adizero a přicházejí právě ve chvíli, kdy se běžci opět vracejí na světovou scénu.

adizero adios Pro Sunset Bliss jsou právě teď k dostání na adidas.com/adizero-running nebo v aplikaci adidas app.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: