KŘÍŽOVÁ DESÍTKA, BĚŽECKÝ ZÁVOD PRO KAŽDÉHO

KŘÍŽOVÁ DESÍTKA, BĚŽECKÝ ZÁVOD PRO KAŽDÉHO

V neděli 24.3.2024 proběhne v Hradci Králové již 12. ročník tradiční sportovní akce pro celou rodinu s názvem Křížová desítka. Jedná se o běžecký závod, kde se na trati potkávají elitní běžci s širokou sportovní veřejností.

Křížová desítka je unikátní běžecký závod, který maximálně využívá rychlých asfaltových cest v malebných královehradeckých lesích a svým specifickým tvarem nabízí možnost potkávat své soupeře i kamarády nebo mít dokonalý přehled o dění na trati v případě výrazného soustředění na výsledek. Na startu obou tratí se objeví až 500 startujících, kteří si každý rok užívají nádherné lesní prostředí s asfaltovou trasou bez provozu uprostřed jarní přírody.


O tom, že je tato běžecká akce u veřejnosti velmi oblíbená svědčí i ohlasy přímých účastníků. „Moc pěkně profilovaný závod, který beru jako start do celé sezony. Rychlý povrch s mírným stoupáním na začátku a doběh je velmi dobře situovaný s pěkným zázemím a vždy mě pořadatelé překvapí novými vychytávkami v centru závodu“ říká běžkyně Martina, která má za sebou již šest startů na tomto závodě.


V rámci běžeckého dne si mohou poprvé užít trailový závod v krásném prostředí královéhradeckých lesů i běžci a běžkyně se svými pejsky. Canicross, sport, který spojuje člověka se psem v jedinečném dobrodružství, získává stále větší popularitu po celém světě. Tento dynamicky se rozvíjející sport posiluje vztah mezi člověkem a jeho chlupatým parťákem a přináší zábavu i nové výzvy pro psa i jeho lidského parťáka.


Každý účastník obdrží v cíli unikátní medaili s reliéfem dominanty města Hradec Králové. 
Registrace jsou již otevřeny a místa se rychle plní! Chcete-li se zúčastnit této nezapomenutelné události, neváhejte a zaregistrujte se co nejdříve zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: