Kvalitní vybavení není vše ale… 

Kvalitní vybavení není vše ale… 

Jsou běžci, kteří oblečení vůbec neřeší a běhají stále ve stejném triku. A pak jsou tu ti, kteří přijdou každý týden s tím nejnovějším kouskem výbavy. Kam patříte vy? Jaké jsou nejdůležitější zásady oblékání, které vám pomůžou dosáhnout vysněného cíle?

Pokud si běhání chcete zprvu jen „očuchat“, poprvé můžete vyrazit takřka v čemkoli. Vyjma společenských bot, lyžáků atd. Pokud ale zjistíte, že jeden výběh za život je málo, je vhodné pořídit si botu speciálně určenou k běhu. Nejlepší je navštívit běžeckou speciálku, kde vám dobře poradí. Běžecké obuvi věnujte nejvíce času, ostatně i peněz. Je to nejdůležitější součást běžeckého vybavení. A pozor – boty pro ženy mají odlišný tvar, pánská stejné značky i velikosti vám nemusí sedět stejně jako dámská! Při výběru vám pomůže Modio.cz.  

Co se týče oblečení, rozhodně nemusíte běhat v nejnovějších kolekcích. V zásadě nemusíte běhat ani v  oblečení specificky určeném pro běh. Nicméně v bavlněném triku a montérkách to nikdy nebude ono. Pokud možno volte funkční materiály. Zejména v zimě vás kvalitní termoprádlo může zachránit před nachlazením a dalšími peripetiemi. Které je pro vás vhodné zjistíte na Arecenze.cz

Co se týče elektroniky, nemusíte hned na začátku pořizovat orloj s  GPS na zápěstí za 20 000,-. Dokonce nemusíte běhat ani s mobilními aplikacemi. Jen se podíváte v kolik vybíháte, přibíháte a případně si můžete změřit vzdálenost doma u počítače. Osobně je ale sporttester jednoznačně naším nejpoužívanějším sportovním doplňkem. Když o něm začnete intenzivně přemýšlet, pravděpodobně nastal správný čas k jeho pořízení. A nemusíte za něj utrácet zrovna desítky tisíc. Koukněte na výprodeje, starší modely atd. 

Řada běžců se ani při tréninku neobejde bez hudby. Rozhodně s ní opatrně. Nepředpokládáme, že se sluchátky byste běhali po frekventovaných silnicích, ale i v lese vás může překvapit cyklista či rychlejší běžec, kterému se přimotáte do cesty. Stejně tak si dejte pozor při předbíhání. Pokud ten druhý má sluchátka, snadno se lekne a skočí vám do cesty. Na druhou stranu se se sluchátky lépe drží tempo a nabudí vás k lepšímu výkonu. Ty nejvhodnější si můžete vybrat na Testado.cz

Nezapomeňte, že dobrá výbava vám může trochu pomoci. Správné boty vás trochu zrychlí, ve kvalitním oblečení se budete cítit pohodlněji, snáz odoláte výkyvům počasí. Můžete si mezi běžci i připadat víc “in” a ne jako exot, což přispěje k vaší větší pohodě. Ale to, co z vás udělá opravdového běžce, je trénink! Bez něj vám ani ta nejlepší výbava nebude nic platná! 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: