Lenka Vacvalová a další skvělé přednášky na Obzorech. Už o víkendu!

Lenka Vacvalová a další skvělé přednášky na Obzorech. Už o víkendu!

Již na konci tohoto týdne, v sobotu a v neděli 13. – 14. listopadu 2021, proběhne po roční odmlce festival Obzory.

Festival Obzory zahrnuje 80 přednášek, workshopů a filmů. Celou sobotu navíc můžete navštívit velmi zajímavý běžecký program. Koná se na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy na Náměstí Jana Palacha 2.

Lenka Vacvalová shrne 1000 km přes Rocky Mountains

Ultramaratonkyně a herečka Lenka Vacvalová se v posledních letech vypravuje na různé expedice. V květnu 2019 se rozhodla pokořit Cestu hrdinů SNP, což je nejdelší turistická magistrála na Slovensku. Trasu dlouhou 770 km uběhla za 16 dní. O rok později běžela sama tzv. Severní stezku v Česku nebo do španělských Pyrenejí. Na Obzorech bude vyprávět o svém posledním projektu – Naplno do neznáma, kde během 18 dní zdolala 1020 km v nadmořské výšce mezi 3000 – 4000 m n. m. po trase Colorado Trail a dále přes Rocky Mountains do Never Summer Mountains. Projekt měl i svůj charitativní účel pro kliniku dětské plastické chirurgie FN Královské Vinohrady. Vybralo se 3 100 000 Kč. „Obdivuji všechny, co jezdí na obdobné akce a přenášejí své zkušenosti. Přijde mi to jako super inspirace a moc se těším,“ řekla pro SvětBěhu.cz úspěšná běžkyně.

Lenka Vacvalová v Coloradu. Foto: Jan Poláček

Carlo Capalbo představí novinky pro sezónu 2022

Carlo Capalbo, zakladatel RunCzech, je osobnost, která v posledních 20 letech možná nejvíce ovlivnila běhání v Česku. Ukázal, že i u nás mohou padat světové rekordy na závodech připravených na nejvyšší světové úrovni. Desetitisíce lidí si zaběhly na Run Czechu (často svůj první) maraton či půlmaraton. V sobotu 13. 11. v 19 hodin na Festivalu Obzory Carlo představí významné novinky a zajímavosti pro sezónu 2022. Přijďte se podívat a zeptat nebo se připojte online.

Běhání podle psychologa Radka Chrobáka

Radek Chrobák je psycholog, ultramaratonec, cestovatel, manželský poradce i popularizátor vědy. Na stránkách SvětBěhu.cz jste se ním mohli potkat například v článku Temné kouty běžcovy duše – nervozita, zklamání a spol. či Mimo komfort – psycholog běhající ultra rozebírá vliv nepohodlí na naši hlavu. Na Obzorech přijdou na přetřes zejména čtyři slova: cíle, vůle, talent a návyk. Je potřeba si stanovovat cíle? Dá se skutečně vše “utáhnout” vůlí? Vítězí talent nad dřinou? Jak dlouho trvá, než si vytvořím návyk? Přednáška, která nebude zdaleka jen o běhání, seznámí posluchače s novými pohledy na zažité “pravdy”, které však již možná neplatí a třeba ani nikdy neplatily.

Nejnovější video od Radka Chrobáka.

Cesta k vítězství Marcely Vašínové

Cesta horské běžkyně ke zlatu na Mistrovství světa. Tak by se jednoduše dalo shrnout hlavní téma, které si připravila Marcela Vašínová. Ta neběhá ještě tak dlouho, ale už o ní můžeme mluvit jako o nejlepší české horské běžkyni. Dlouhodobě žije v Salzburgu, kde má ideální podmínky pro trénink. Co ji k běhání přivedlo, jak trénink zvládá skloubit s prací a jaké má plány do budoucna? O to se s námi podělí v rozhovoru na festivalu Obzory. Její přednáška začíná již v sobotu 13. listopadu od 10:00. Připravit se můžete rozhovorem, který jsme s Marcelou dělali minulé léto.

Další bohatý běžecký program

Hned v sobotu od 9:00 proběhne Vyhlášení výsledků INOV-8 Krosového poháru 2021 v kategoriích dospělých i dětí. Vstup do sálu je ZDARMA pro všechny oceněné závodníky i pro jejich doprovod. Kolem poledne si můžete poslechnout přednášku od tria Martin Mužík, Filip Tomeš a Honza Krabec o tom, jak vyrazili objevovat trasu pro letní běžeckou i turistickou Rock Point výzvu „Napříč Šumavou“. Petr Vabroušek zase poradí, jak správně a efektivně trénovat na (půl) maraton. Jiří Petr se zamyslí, zda v horském běhu a trailrunningu věk limitujícím faktorem, nebo naopak výhodou? Jirka Petr spatřuje ve svém vyšším běžeckém věku spíše zkušenosti, které těm mladším mohou chybět a které mohou často a zvláště v horách hrát rozhodující roli v cestě za úspěchem.

Přijdou si na své i orientační běžci

Nově je na festivalu Obzory i sál určen pouze pro zajímavé přednášky od orientačních běžců, navíc vstup je zcela zdarma. Česká reprezentantka a současně vystudovaná psycholožka Vendula Horčičková provede návštěvníky psychologickými aspekty výkonu. Hlavní kartograf Mistrovství světa v orientačním běhu 2021, které proběhlo na českém území, nás vezme do tajů vzniku map pro orientační běh. Dvojice Daniel Wolf a Jakub Glonek nabídne dva rozdílné pohledy na orientační běh. Dan byl stavitelem tratí na MS v orientačním běhu v Terezíně, Kuba zde vyběhl na svém prvním závodě na MS v životě úžasné 9. místo. Jak moc se lišila jejich příprava?

Vstupenky na celý festival si můžete zakoupit online nebo na místě, kde ale budou dražší.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: