Lysacup 2016: Denisa Krejčiříková ani ve 4. etapě nenašla přemožitelku, mužům vládl Lichý

Lysacup 2016: Denisa Krejčiříková ani ve 4. etapě nenašla přemožitelku, mužům vládl Lichý

Kolotoč závodů v běhu do vrchu Lysacup 2016 nabírá na obrátkách – minulou sobotu se konala už 4. etapa. Z dálky viditelný sníh na vrcholku Lysé hory přilákal na start do Malenovic k Rajské boudě letošní rekordní počet účastníků (329).

Ve startovním chumlu bylo možné zahlédnout také nezvyklou návštěvu ultra běžců (Z. Cypru, J. Bartase a Z. Urbancovou). To jen dokládá, jaký je Lysacup v republice pojem. Tady stojí za zmínku také informace o dalších zajímavých jménech, která se zimních běhů na Lysou horu účastnila v minulosti či zde stále aktivně závodí (Zemaník, Horák, Najvert, Žákovský, Kasalík, Čer, Maceček…). Ostatně organizátory skvěle zpracované výsledky můžete na webu tohoto běžeckého seriálu procházet až do hluboké minulosti (letos se koná 13. ročník).

Tempo z přední pozice v posledních letech diktuje výhradně Tomáš Lichý

Trasa od Rajské boudy začíná příjemně asfaltkou dolů z kopce, to však mívá za následek opravdu zběsilé tempo 🙂 Po narovnání a brzké prudší stále asfaltové pasáži k rozcestí U Korýtka se i tentokrát začalo startovní pole dělit. Tempo z přední pozice v posledních letech diktuje výhradně Tomáš Lichý. V sobotu s ním delší dobu vydrželi také Vít Otevřel, Vladimír Kozlovský a letos poprvé startující slovenský běžec Ján Ďurměk. Na předních místech se samozřejmě drželi také zkušení Hudeček s Holišem, a dále Pytlík s juniorem Holoubkem, který v cíli přiznal, že začátek přepálil a ke konci se trochu propadl.

Od horské hospody U Veličků se na zemi postupně začínal objevovat sníh. Následovala prudká pasáž lesním chodníkem k vrstevnicové cestě, která znamenala asi stometrový oddych od kopců, a poté další „výšvih“ na hřeben vedoucí k Lukšinci. Tady byl přes léto postaven nový kamenný chodník, který tempo v této pasáži zřejmě trošku zrychlil. Od rozcestí na Lukšinci už závod pokračoval notoricky známou trasou po červené přes „Větry“ k vrcholu. V tomto segmentu (pro zajímavost: toto je v rámci Lysacupu nejčastěji běhaný úsek) už byl chodník pokryt sněhem a s postupnou výškou mírně přibýval.

Otázka, kdo tentokrát vyhraje, nebyla až tak těžká. Tomáš Lichý (Salomon-run) doběhl k mohyle za 38 minut a 32 vteřin, čímž stanovil rovnou tři rekordy – osobní, kategorie a trasy. Stejně jako v předchozí etapě z Krásné se z druhého místa radoval Vít Otevřel (Salomon-run), který za vítězem zaostal o minutu a deset sekund. Poměrně vyrovnaný souboj o třetí příčku vyhrál Petr Hudeček ((mo)mentálně Opavské dupy) a časem 40:21 potvrdil, že na sněhu bývá hodně silný.

Tak trochu svůj závod si letos běhá dosud neporažená Denisa Krejčiříková

Tak trochu svůj závod si letos běhá dosud neporažená Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava), která to celkovým 36. místem s časem 45:45 natřela i spoustě skvělým běžcům! Druhá Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) se v cíli objevila se ztrátou necelých čtyř minut. Z premiérové medaile se radovala teprve podruhé startující Veronika Tuhovčáková (Salomon-run). Tato skvělá vytrvalkyně ukázala, že se s ní musí počítat i na kratších distancích!

Týmovou soutěž opět jasně ovládl SALOMON-RUN (1. Lichý, 2. Otevřel, 31. Tuharský).

V sobotu 28. listopadu se uskuteční 5. etapa Lysacupu. Tentokrát se jedná o mistrovskou etapu, což znamená, že nejlepší výkony budou slavnostně vyhlášeny a odměněny. Startuje se z Janovic – Bystré (hospoda u Toflů), kde má letos Lysacup jediné zastavení, takže si jí nenechte ujít!

Foto: Lukáš Podolák

VÝSLEDKY – 4. etapa (Malenovice, Rajská bouda)

Muži

1. Tomáš Lichý (Salomon-run) – 00:38:32
2. Vít Otevřel (Salomon-run) – 00:39:42
3. Petr Hudeček (((mo)mentálně Opavské dupy) – 00:40:21

Ženy

1. Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) – 00:45:45
2. Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) – 00:49:06
3. Veronika Tuhovčáková (Salomon-run) – 00:50:46

Týmy

1. SALOMON-RUN – 1 295 bodů
2. Vinotéka U Karla Frenštát p. R. – 1 276 bodů
3. Beskydští nomádi – 1 264 bodů

Kompletní výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: