Malofatranská100 letos obohacena o 33km trasu!

Malofatranská100 letos obohacena o 33km trasu!

Závodní kratochvíle se pomalu vrací do našich všedních běžeckých dní. Když k tomu připočteme otevřené hranice, máme o zábavu postaráno. Pro ty, kteří mají rádi kopce, jakože fakt prudké kopce, a technický terén, vřele doporučujeme Malou Fatru. Tratí na výběr je spousta.

V letošním roce poprvé novinka pro rychlíky – 33 km/2500 m+

Pro ty, kteří netroufají na 50 nebo 100km trasu (a kdo někdy byl na Malé Fatře, ten ví, že to jsou hodně těžké kilometry…) je letos připravena novinka – 33 km dlouhá trasa s převýšením zhruba 2500 m! Krásná, technická trať s úžasnými výhledy. Hotové nebe pro opravdové skyrunnery.

Trasy letos bez štafet – letos je na výběr 33, 50 a plnotučných 100 km

Absolvovat můžete 50km nebo 100km trať. Nově taky 33 km.

Proběhněte celý hřeben Malé Fatry

Trať asi nemá smysl dlouze rozebírat, stačí fakt, že u všech tras navštívíte ikonické vrcholy Malé Fatry jako je Stoh, Velký Kriváň, Suchý, při slušném počasí také Velký Rozsutec. Při stovkové trase si navíc proběhnete i jižní, méně navštěvovanou část Malé Fatry. Přes neúprosný Minčol a vrchol Veľké lúky doběhnete na poslední vrchol trasy Kľak a poté už je to do cíle jen co byste kamenem hodili a zbytek došli pěšky. Konec závodu i zázemí pro doběhnuvší se nachází na Fačkovském sedle.

Mrkněte na video MF100 2017 z dílny Adama Lisého

MF100 from ADAM LISÝ video on Vimeo.

Nepodceňte vybavení

Co s sebou? Nic extra. Teda na poměry stokilometrových závodů. Vzhledem k tomu, že především první půlka závodu se běží po zcela odkrytých vrcholech Malé Fatry, je skutečně nezbytné vzít si s sebou větrovku. Ta vám pomůže proti podchlazení, které zde při kombinaci deště a větru může hrozit i v letních měsících. Dále jsou důležité boty, které zvládnou i technický terén a ostré kameny. Kdo někdy byl na Malé Fatře, ví, že tam nedostane nic zadarmo. Co silně doporučuji, jsou hůlky, které vám v prudkých stojkách značně pomůžou. Občerstvovačky jsou poměrně časté, rozhodně bych se ale nespoléhal jen na ně. Navíc v povinné výbavě je min. 1l tekutin na startu (celkově kapacita na 1,5l). Samozřejmě i něco k jídlu. I když úseky mezi checkpointy nejsou kdovíjak dlouhé, díky náročnosti terénu můžou zabrat dost času. Povinnou výbavu si pořádně nastudujte a nachystejte kompletní. Někdy může pomoci i někomu jinému, než zrovna vám.

Logistika

Co se týče samotného závodu, velkým přínosem je možnost zaslání dropbagu do půlky závodu, kde můžete mít třeba speciální jídlo, čisté oblečení atd. Jinak občerstvovačky na trase jsou zásobeny opravdu poctivě. Sladké, slané, cola, ionťák… Vše na co člověk jenom pomyslí (i když vím, že při ultra člověk myslí na všelijaké bizarnosti)

Startuje se brzy ráno, to znamená, že s největší pravděpodobností budete potřebovat ubytování. V cíli potom můžete před návratem domů složit hlavu přímo ve Fačkovském sedle.

Nezapomeňte si prostudovat propozice a info o změnách

Kompletní pravidla a propozice najdete zde.

Trénujte a uvidíme se na startu!

Registrace.

Webové stránky závodu zde.

/foto: Lukáš Podolák/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: