Maratonská babička Sigrid Eichner poběží svůj dvoutisící maraton

Maratonská babička Sigrid Eichner poběží svůj dvoutisící maraton

Moravský UltraMaraton (MUM) je každoročně velkou příležitostí setkání s legendami maratonu a ultramaratonu a jeho 24. ročník ozdobí událost světového formátu.

Německá běžkyně Sigrid Eichner přijede na Moravský ultramaraton, který se koná ve dnech 3.-9. července 2016 v Lomnici u Tišnova. V září oslaví sedmdesát šest let a je počtem absolvovaných maratonů a ultramaratonů mezi ženami světovou rekordmankou. Na Moravu zdaleka nepřijede poprvé a také letos ji zde čeká obvyklých sedm maratonů v sedmi dnech. Tuto samotnou jistě obdivuhodnou skutečnost okoření absolvováním svého 2.000. maratonu / ultramaratonu a to v pátek 8. července při 6. etapě se startem v Bystřici nad Perštejnem a cílem v Lomnici. Etapa bude odstartována ve 14 hodin od Městského muzea na Masarykově náměstí, doběhnutí Sigrid Eichner do cíle u Základní školy v Lomnici lze předpokládat mezi 20:00  až 21:00 hodin. Pozvání k doprovodu na této trase či přivítání v cíli je určeno široké běžecké veřejnosti i médiím.  Na světě neexistuje jiná žena, která by uběhla víc maratonů a ultramaratonů.

Podívejte se na další fotografie k článku….

Životní příběh Sigrid Eichner je plný houževnatosti

Tato úžasná osobnost vytrvalostního běhu je světovou rekordmankou počtem úspěšných startů, přičemž ve své „sbírce“ má takové šílenosti jako například La Transe Gaule (1.150 km, Francie), Deutschlandlauf (1.205 km, Německo), Transeuropalauf (922 km, Itálie), nebo Badwater Ultramarathon (USA). V Německu se Sigrid Eichner těší velké popularitě a to nejen kvůli zápisu v Guinnessově knize rekordů. Její životní příběh je plný neuvěřitelné houževnatosti. Narodila se roku 1940 v Drážďanech v chudé rodině. Její otec zemřel ve válce a ona vyrůstala pouze s matkou a třemi sourozenci. Úsilí ve sportu ji pomohlo získat i studijní stipendium. Doposud pracuje, aby si mohla zaplatit startovné na závodech po celém světě.

Dokončila úspěšně i legendární Badwater Ultramarathon

Její nejdelším non-stop závodem byl běh dlouhý 145 mil z Birninghamu do Londýna, který dokončila za 44 hodin v roce 1998. Závodila ve 40 různých zemích světa, šestkrát se zúčastnila  La Transe Gaule ve Francii, závodila třeba na Reunionu nebo v Jihoafrické republice, ve Spojených státech dokončila úspěšně i legendární Badwater Ultramarathon. V roce 2008 byla vyhlášena nejlepší sportovkyni roku podle DUV (Deutsche Ultramarathon Vereinigung) za absolvované etapové závody během jedné sezóny: Baltský běh (320 km) za 5 dnů, Trans Gaule (1150 km) za 18 dní a Deutschlandlauf (1.205 km) za 17 dnů.

Závod MUM zahrnuje sedm maratonů v sedmi navazujících dnech

O knize Born tu Run a jejím filmovém zpracování se můžete více dočíst zde.

Sigrid Eichner si vybrala pro svůj jubilejní dvoutisící start právě MUM

Pro pořadatele i ostatní účastníky MUMu je skutečnost, že si Sigrid Eichner vybrala pro svůj jubilejní dvoutisící start právě závod v Česku, velkou poctou. Mohla si tuto událost prožít doma v Německu, nebo si vybrat kterýkoliv ze světových maratonů. Zcela jistě by start, při němž se stane první ženou na světě, které se podaří absolvovat 2.000 maratonů, upoutal všude velkou pozornost. O to více nás těší, že Sigrid Eichner přiveze tuto světovou událost k nám.

O své oblibě Moravského UltraMaratonu Sigrid Eichner říká: „Běžela jsem zde poprvé v roce 1993, tehdy to byl 10 denní běh, který se uskutečnil na deseti různých místech. Následně jsem MUM absolvovala ještě 10x a to v letech 1993, 1996, 1998, 2006, 2007, 2009, 2011, 2012, 2013 a 2014. Mám velmi ráda etapové závody, MUM nabízí vše, co se mi líbí – zážitek z výkonu jako super cena a dále milí lidé, divoké běžecké trasy, příroda, krajina, cesty, dobré jídlo, dosažitelný časový limit, přátelé a rodina.“

Milan Daněk

Milan Daněk

ultramaratonec a běžecký nadšenec, který vycestoval závodit s Tarahumary do Mexika, účastník a spolupořadatel mnoha českých ultramaratonů, autor knihy „Ti, kteří běhají pěšky“

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: