Na premiérovém Night Runu zazářili Lenka Švábíková a Michal Dočkálek

Seriál Night Run odstartoval svou další sezónu a první zastávkou byla Ostrava. Jako tradičně organizátoři připravili pro závodníky hned několik tratí, a tak kromě hlavní 5 a 10kilometrové trasy si mohli zazávodit i ti nejmenší. Mezi závodníky se na 5kilometrové trati objevila také průběžně první žena Světového poháru v běhu do schodů Lenka Švábíková.

Švábíková doběhla před druhou Lazarovou o 3 min a 10 vteřin

Noční závod v centru Ostravy přilákal jako obvykle širokou běžeckou veřejnost a celkový počet startujících ve všech kategoriích čítal přes 1300 běžců. Trasa měřící 5 km a vedoucí převážně po rovině nabídla závodníkům krom osvětlených ulic také park, ve kterém naplno využili povinné svítilny. Kratší závod Avon Run na 5 km v kategorii žen suverénně ovládla zmíněná Lenka Švábíková závodící za CEPro team. Její přání před závodem, mít čas do 20 minut, se splnilo a cílem proběhla v čase 19:40. Na druhou Veroniku Lazarovou získala komfortní náskok 3 minut a 10 sekund. Třetí ženou v této kategorii byla místní Kateřina Šmídová v čase 23:03.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

O prvním místě v mužské kategorii na 5 km se rozhodovalo až při závěrečném sprintu. Vítězem se nakonec stalMichal Dočkálekv čase 18:40, o dvě vteřiny předMichalem Vlčkem(tým Los Amateros MTB). Třetím v cíli bylDavid Flašazávodící za tým Vinotéka u Karla.

Na 10 km zvítězil Ryška a Juřicová

Na delší 10kilometrové trati siVít Ryška(VSK Univerzita Brno) pohodově doběhl pro vítězství v čase 36 min 32 s. BritMatthew Mayer skončil druhý v čase 37 min 38 s a třetí Daniel Kufabyl v cíli v čase 38 min rovných. V ženské kategorii na 10 km proťala jako první cílovou pásku mladičkáAlena Juřicovás pohodlným náskokem více než dvou minut v čase 41 min 27 s. Na druhém místě se umístila Ivana Prokešováv čase 43 min 23 s a na třetím místě doběhla o 20 sekund později Ivana Zbořilová.

Nakupte u značky CEP a získejte startovné na seriál Night Run

Logo CEP

Plánujete-li se Night Runu v jednom z měst také zúčastnit, hlavní partner tohoto závodu, značka CEP vyrábějící kompresní ponožkové zboží a oblečení, má v rámci seriálu zajímavou nabídku. Přímo v místě akce si můžete kompresní běžecké podkolenky půjčit a vyzkoušet v závodě. Navíc při koupi podkolenek CEP dostanete startovné v hodnotě 500 Kč na vybraný závod seriálu Night Run zdarma.

Další zastávkou tohoto běžeckého seriálu bude již tuto sobotu – 23. 4. 2016 – Hradec Králové.