Nový člen Cross family – Salomon Cross/Pro! Co můžeme od boty čekat?

Nový člen Cross family – Salomon Cross/Pro! Co můžeme od boty čekat?

Salomon před nedávnem představil svou novinku, model Cross Pro, který doplňuje celou Cross family o dalšího, tentokrát více výkonnostního člena. U tohoto modelu je navíc použita technologie ME:SH, která byla doposud otázkou prototypů.

Salomon Cross/Pro je bota určena do těžkých podmínek, velmi agresivní grip zajistí trakci i v hlubokém blátě, sněhu a jiných měkkých podkladech. Podrážka je vyrobena z kontaktní směsi, která je přilnavá i na mokrých a kluzkých kamenech a mezipodešev navíc poskytuje dostatečnou ochranu i před ostrými nástrahami. Což z této boty tvoří velmi univerzální model, který bude skvělým parťákem všude mimo cesty.

ME:SH svršek

Tento nový svršek vychází z potřeby individuálního tvaru chodidla. Každý běžec je jiný a tento materiál vám poskytne perfektní obepnutí vaší nohy. A to především díky pružnosti tkaniny, která je dostatečně pevná, abyste si zachovali jistotu i v technickém terénu, ale zároveň jemná a pružná ve všech směrech, aby vás nikde neomezovala. Tento materiál je navíc voděodpudivý, takže se ranní rosa odteď není nepřítel.

Matryx technologie

Zpevňovací konstrukce z kevlarových vláken je přímo propojena s Quicklace zavazováním a zpevňuje tak každý došlap na nerovném povrchu, aniž by ubírala na pohodlí.

Záběr v každém terénu

Podrážka s technologií Contragrip je tvořena tak, abyste při odrazu nepodklouzli ani o píď a naopak při dopadech v krkolomném seběhu zajistí jistý a rychlý krok. Vysoké špunty jsou nyní provedeny v různých tvarech, abyste se na botu mohli spolehnout i při rychlých změnách směru nebo třeba při traverzování v nakloněném svahu.

Stabilní tlumení

Salomon Cross Pro jsou boty, které nejvíce využiješ v měkkém terénu, není třeba extra tlumení přidávat. Nicméně díky technologii EnergyCell budete mít z odrazu opravdu svižný pocit. Tato technologie navíc výrazně redukuje otřesy a šetří tak svalová vlákna i při velkém množství dopadů na tvrdém povrchu.

Rychlá fakta:

  • Drop: 8 mm
  • Pata: 29,5 mm
  • Špička 21,5 mm
  • Hmotnost: 290 g
  • Zavazování: Quicklace
  • Terén: měkký/technický

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: