OLFINCAR HRADECKÝ PŮL/MARATON: Největší běžecká událost východních Čech otevírá svoji druhou dekádu

OLFINCAR HRADECKÝ PŮL/MARATON: Největší běžecká událost východních Čech otevírá svoji druhou dekádu

V neděli 1. října ožije Hradec Králové velkým běžeckým svátkem. Tradičním závod v běhu na 21 a 42 km pro širokou veřejnost se startem a cílem u Malšovického stadionu čeká již 11. ročník. Jedná se o velmi oblíbený městský maraton a půlmaraton, který vede městem, podél řeky Orlice a krásným prostředím královéhradeckých městských lesů. Pořadatelé očekávají téměř 1500 běžců z ČR i ze zahraničí.

Hradec Králové je skvělé město a místo pro uspořádání tak velkolepé sportovní akce, která každoročně patří mezi nejlepší běžecké akce v celé ČR. Díky rovinatému terénu zde má spousta běžců příležitost zaznamenat své osobní maximum. Skvělou novinkou je dokončení multifukčního Malšovického stadionu, který je opravdovým architektonickým skvostem. Závodníci najdou v jeho útrobách skvělé zázemí, které umožní i prezentační prostory, tzv. EXPO. Zde se budou moci závodníci potkat již o den dříve se zástupci partnerů a vyzvednout si také své startovní čísla. Změn dozná také trasa závodu, respektive její začátek i doběh. Startovní i cílová rovinka jsou totiž umístěny před novou arénu, kterou budou běžci také obíhat po ovále při úvodním i závěrečném náběhu.

Opět charitativní nesoutěžní běh

Po tříleté vynucené pauze se v letošním roce pořadatelé vrací opět k organizaci charitativní, běžecké akce, která má za sebou již čtyřletou tradici. V roce 2016 poprvé uspořádali v rámci Hradeckého půl/maratonu také pětikilometrový, nesoutěžní běh/pochod, jehož celý výtěžek šel na podporu Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. Obliba této akce v následujících třech letech rostla natolik, že celková částka, kterou běžci a společnost Kingspan vyběhali, činila 1.564.488,- Kč. Darované peníze byly využity především na nákup prostředků pro inovativní, brachyterapeutickou léčbu rakoviny prsu.

Celé startovné na potřebu onkologické kliniky

Kompletní startovné (300,- Kč) bude opět celé věnováno na potřeby Onkologické kliniky FNHK, přičemž za každého účastníka z prvních 500 registrovaných přidá generální partner akce, společnost Kingspan a.s., dalších 200,-Kč.  Prvních 500 závodníků se také může těšit na speciální běžeckou čelenku s logem akce. Online přihlášky jsou již v plném proudu na stránkách pořadatele: www.sportvisio.cz.

Generální partner Běhu proti rakovině, společnost Kingspan a.s., je celosvětovým lídrem v oblasti výroby sendvičových panelů, moderních izolací a řešení obvodových plášťů budov. Základem vize společnosti je dosažení budoucnosti s nulovými emisemi pro zdraví lidí a celé planety. Královéhradecká pobočka je významným zaměstnavatelem regionu s více než 25-letou tradicí.

Nezapomeň se registrovat zde: https://sportvisio.cz/akce/hradecky-pul-maraton/registrace.html

Starty

 • 11:15 Olfincar Hradecký maraton
 • 12:30 Olfincar Hradecký půlmaraton
 • 12:40 Kingspan Běh proti rakovině

Základní fakta

 • Závod v běhu na 21,097 km  a 42,195 km se startem a cílem v centru města
 • Nové centrum závodu – Malšovický stadion
 • Oceněno TOP FIVE běhů v ČR 2016 – 2022 běžecká akce roku.
 • Jedna z nejrychlejších tratí v ČR – každý rok padne spousta osobních rekordů.
 • Pravděpodobně nejhezčí trasa městského půlmaratonu v ČR
 • Od svého založení v roce 2013 největší sportovní událost východních Čech.
 • Přebor ČR záchranných a bezpečnostních složek v půlmaratonu
 • Dětské závody, závody dvojic na 2 x 10,5 km, Lidový běh na 5 km
 • Charitativní akce Kingspan Běh proti rakovině

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: