Pavel Paloncý na The Spine Race skončil druhý

Pavel Paloncý na The Spine Race skončil druhý

Pavel Paloncý tento týden dokončil velmi náročný závod v Anglii, The Spine Race, dlouhý 423 km na 2. místě. Vylepšil si svůj čas a padl traťový rekord.

The Spine Race je právem nazýván nejbrutálnějším závodem na Britských ostrovech. Na vyzyvatele čeká 423 km s převýšením cca 12 000 metrů do časového limitu 168 hodin – jednoho týdne. Nejsou to ty nejextrémnější parametry, které lze mezi závody nalézt, avšak podmínky ve kterých se závod koná – britské středozemí s rychle měnícím se počasím – utváří závod, který dokončí málokdo.

Přečtěte si o výkonu v předchozím roce, kdy Pavel Paloncý závod The Spine Race vyhrál.

9. ledna 2016 ve městě Edale odstartoval pátý ročník The Spine Race. Vedle Pavla Paloncýho, českého ultra a adventure běžce a vítěze posledních dvou ročníků, se na start postavila početná konkurence mající za cíl nedovolit Pavlovi třetí vítězství v řadě. Již od startu nebylo o favoritech pochyb. Vedle Pavla to byl Ir Eoin Keith, mimo jiné druhý mezi veterány na UTMB 2013, který tento rok určoval tempo celého závodu vždy z první pozice, ale také vítěz The Spine Race z roce 2013 – Eugeni Roselló Solé. Eugenio až do páté odpočinkové stanice byl vždy jen pár minut za Pavlem, avšak ze zdravotních důvodů byl donucen ukončil závod na páté stanici. Na třetí místo se tak dostal Peter Wilkie, který následně trať úspěšně dokončil v čase 117 hodin a 14 minut.

Rekord trati vylepšen o 15 hodin!

Pavlovi i přes de facto 10 hodinové zlepšení v porovnání s minulými ročníky výkon 100 hodin a 37 minut nestačil na třetí vítězství v řadě a skončil druhý. Eoin Keith fenomenálně ovládl celý závod a s úsměvem na tváři si nejen doběhl pro vítězství, ale také pro zlepšení Pavlova traťového rekordu o 15 hodin. Do města Kirk Yetholm nacházející se na Skotských hranicích doběhl v čase 95 hodin a 17 minut. Za pouhých pět let se tak traťový rekord posunul ze 152 hodin na 95 hodin a málokdo si troufne říct, kam až se během let následujících dál posune.

Foto: Racing Snakes

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: