Pevnost Josefov Gladiátorům sluší. V hlavním závodě Winter Gladiator Race se s překážkami nejlépe poprali Zuzka Kocumová a Tomáš Tvrdík.

Pevnost Josefov Gladiátorům sluší. V hlavním závodě Winter Gladiator Race se s překážkami nejlépe poprali Zuzka Kocumová a Tomáš Tvrdík.

Závody Gladiator Race se po celé České republice konají v různých lokalitách už od roku 2014, ale je jedno místo které je opravdu specifické. Pevnostní město Josefov dne 9.-10.2.2018 již druhý rok po sobě hostil zimní INOV-8 Winter Gladiator Race.

Přes 250 závodníků pokořilo historicky první noční zimní závod v ČR

V pátek více než 250 závodníků pokořilo 4 km trať historicky prvního nočního zimního závodu v ČR, Winter Night Gladiator Race, s více než 15 překážkami. Unikátní atmosféru pevnostního města Josefov ještě umocnily noční scenérie za svitu čelovek. V mužích vyhrál Petr Vinický a nejrychlejší ženou byla Petra Veselá.

Podívejte se na další fotografie ze závodu…

Sobota začala závodem Winter Kids Gladiator Race, a pro děti se jednalo o  premiérový zimní závod ve dvou kategoriích. Nově pro sezónu 2018 se běhají dvě vzdálenosti 1 km a 7+ překážek pro menší děti a 2 km a 12 překážek pro ty starší. Více než 250 dětí si odneslo atraktivní medaile ve stejném designu jako dospělí, pouze v menší velikosti.

Jedná se o oblíbený překážkový závod, který se koná v pevnosti Josefov. Více informací o INOV-8 Winter Gladiator Race najdete v termínovce.

Trať hlavního závodu vedla zcela novými prostorami pevnosti Josefov

V 10:15 pak vypukl hlavní závod Winter Gladiator Race. Na trati dlouhé téměř 7 km s 27 překážkami se muselo více než 1000 závodníků vypořádat s teplotou pod nulou, průběhem řekou po pás, plazením pod ostnatým drátem do strmého bahnitého svahu, i celou řadou dalších nástrah. Trasa závodu tentokrát vedla zcela novými prostorami pevnosti Josefov, závodníky zavedla do nových částí špitálu i podzemních kasemat, nikdy předtím nevyužitých. Absolutní vítězkou v ženách byla hlavní favoritka  závodu ostřílená Zuzana Kocumová a papírové předpoklady potvrdil i Tomáš Tvrdík – celkově nejrychlejší muž.

Nejen pro závodníky byl připraven kvalitní servis a doprovodný program

Komfort diváků i závodníků zajišťoval catering a vytápěný stan, stejně jako zázemí v areálu zděné vytápěné budovy pro převlékárny a registrace. Ve stánku Inov-8 byly k zapůjčení speciální závodní boty Inov-8, ke koupi pak nejnovější modely. Gladiator Race představil novou kolekci merchandisingu, Gatorade se pak v roli partnera postaralo o teplý iontový nápoj na trati i při doběhu v cíli. Další novinkou, kterou si závodníci pochvalovali bylo masírování zdarma emulzemi od firmy ALPA a také zázemí stánku Corny s možností dobití telefonu a teplého čaje zdarma.

V Josefově u Jaroměře zkrátka našel GLADIATOR RACE opravdu domácí prostředí

Pevnost Josefov je bytelný kabát, který takovému typu závodu sedne jako ulitý. Za vstřícný přístup organizátoři děkují především městu Jaroměř, ale závod by nebylo možné realizovat bez pomoci místních sdružení jako např. Městský kulturní spolek (zaměstnanci Bastion 1), Ochránci památek pevnosti Josefov, sbor dobrovolných hasičů Josefov, Sokol Josefov.

Výsledky

Night Winter Gladiator Race muži

1. Petr Vinický  0:18:22.45

2. Marek Kadrmas  0:19:10.50

3. Matěj Michalčák  0:19:38.81

Night Winter Gladiator Race ženy

1. Petra Veselá  0:22:44.66

2. Tereza Schejbalová  0:23:46.64

3. Stanislava Babušková  0:24:14.98

Hlavní závod muži

1. Tomáš Tvrdík  0:42:10.06

2. Lukáš Novák  0:43:36.49

3. Marek Rauchfuss  0:45:42.55

Hlavní závod ženy

1. Zuzana Kocumová  0:48:14.34

2. Petra Veselá  0:50:53.48

3. Stanislava Babušková  0:53:38.58

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: