POHO50 – Více než jen běh: Závod plný zážitků, emocí, adrenalinu mezi karvinskými doly!

POHO50 – Více než jen běh: Závod plný zážitků, emocí, adrenalinu mezi karvinskými doly!

Šikmý kostel, Lázně Darkov, Karvinské moře a těžní věže šachet ČSM a Darkov, ČSA tvoří charakteristickou kulisu Karvinska, které bylo desítky let doménou horníků. Nyní, v předposlední červnovou sobotu, se tato oblast opět otevírá pro třetí ročník běžeckého seriálu POHO50. „Závod je určen jak pro zkušené sportovce, tak pro ty, kteří se poprvé pokusí o běh na čas a chtějí si užít jedinečnou atmosféru tohoto místa, které je v České republice ojedinělé.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné, zdůrazňuje, že POHO50 je šancí ukázat, jak se krajina transformovala a stala přívětivou nejen pro sportovce, ale i pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v tomto unikátním prostředí. „Věřím, že každý návštěvník si zde najde své místo jak pro aktivní sportování, tak pro relax“, dodal.
„Různorodost tratí je jednou z hlavních předností závodu. Pro děti jsou připravené tratě od osmdesáti do patnácti set metrů. Nejdelší trasa, padesát kilometrů, představuje skutečnou výzvu pro běžecké nadšence. Městský běh Karvinou na 10 km, který je již druhým rokem součástí POHO50 letos dosahuje významného milníku – oslavuje svůj dvacátý ročník, což zdůrazňuje jeho stálou popularitu a význam v regionu,“ uvedla ředitelka závodu Marcela Krplová.


Start nejdelšího závodu POHO50 se odehraje v areálu Lodičky v Parku Boženy Němcové. Po několika set metrech se závodníci dostanou na idylický břeh řeky Olše. Zde je čeká asfaltová cesta, která je zavede až k lázním Darkov. Trasa pokračuje přes Darkovský most až k jednomu z vrcholů závodu – ke Karvinskému moři, kde na ně bude připravena hlavní občerstvovací stanice. Při plánování trasy se organizátoři spoléhali na zkušenosti krajochodce Luďka Paseckého. „Zkušení maratonci, znalí pražského maratonu s jeho tradičními rovinami podél řeky, kde často bojují s větrem a zdánlivým stoupáním, ocení, že úsek podél Olše je naopak velmi rychlý a kilometry rychle ubíhají,“ komentuje Pasecký. Podle něho je výhled na jezero Kozinec po vystoupení z doubravského lesa jednoduše úchvatný a těžko popsatelný.
„S krajem, který je neodmyslitelně spojen s těžbou uhlí má naše RBP, zdravotní pojišťovna velmi blízký vztah. Rozvoj pohornické krajiny nabízí nové příležitosti. Pohyb, sport a zdravý životní styl RBP pravidelně podporuje a proto jsme součástí tohoto sportovního svátku“, přiblížil Antonín Klimša, výkonný ředitel RBP, zdravotní pojišťovny.


Kromě hlavního závodu POHO50 připravili organizátoři i trasy na 6 km, 10 km, 21 km a štafetu 4×6 km, která v loňském roce bavila zejména týmy složené z pracovních kolektivů. Zároveň závod podporuje dobrou věc, konkrétně pomoc Justýnce Kurowské, dívce trpící dětskou mozkovou obrnou.
„Pokud máte chuť zažít něco výjimečného a prožít den v unikátním prostředí mezi doly, neváhejte. Stačí se pohodlně obléct, obout kvalitní boty a zaregistrovat se na našich stránkách www.poho50.cz,“ motivuje všechny nadšence k účasti Markéta Uherková, koordinátorka závodu.

A aby toho nebylo málo,od 10:00 hodin bude v areálu Lodiček probíhat Mistrovství ČR ve freestyle street style workoutu, které přiláká milovníky street workoutu a adrenalinových sportů. Od 15:00 hodin se pak v lázeňském parku u Společenského domu Lázní Darkov koná další ročník POHOdne. „Tentokrát jsme pro vás připravili bohatý kulturní program, který potěší jak děti, tak dospělé. Můžete se těšit na vystoupení hvězd z TV Prima, živou hudbu od večerního DJe a mnoho dalšího. Pro ty nejmenší budou připraveny zábavné atrakce a možnost projížďky kočárem. A co víc, máme pro vás připravené osvěžení v podobě zdarma koupání v jodobromové solance a lahodné pochoutky v gastro zóně.

Přijďte si užít skvělý letní den plný zábavy a relaxace v Lázních Darkov na letním POHOdni!“ vzkazují organizátoři.

REVÍRNÍ POHODOVÁ PADESÁTKA POHO50

Datum konání závodu: 22. 6. 2024
Místo a čas prezence: 22. 6. 2024 od 8:00 do 12:00 hodin Areál Lodičky, park Boženy Němcové, Karviná
HLAVNÍ ZÁVODY: 50 km, 21 km, 10 km, štafeta 4 x 6 km, Pohodová 6 km
DOPROVODNÉ: Běhy dětí
MÍSTO START/CÍL: Karviná, areál Lodičky
Povrch: převážně asfaltový
Oficiální webové stránky: www.poho50.cz
Facebook: https://www.facebook.com/poho50.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: