Pozvánka na Běh pro Hospic sv. Alžběty: přijďte si zaběhat a podpořit dobrou věc!

Pozvánka na Běh pro Hospic sv. Alžběty: přijďte si zaběhat a podpořit dobrou věc!

V sobotu 18. června 2022 se uskuteční již pátý ročník Běhu pro Hospic sv. Alžběty. Pořadatelé přivítají účastníky všech věkových kategorií, kteří mohou strávit příjemný sportovní den a zároveň podpořit jediný kamenný hospic v Brně.

Běh, nad nímž převzala záštitu primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková, odstartuje v 10 hodin přímo z areálu Hospice sv. Alžběty o.p.s. na ulici Kamenná 36. Trasa povede směrem k Anthroposu a skončí opět v hospici. K dispozici budou tratě o délce 0,6 nebo 5,7 a 11,4 km. A že nejste zvyklí běhat? Nemějte obavy, můžete jít i pěšky. Čas není tím hlavním měřítkem. Stejně jako v hospici – kde „nepřidáváme dny k životu, ale život ke dnům“, jak říká Marie Svatošová, zakladatelka hospicové péče v České republice.

Více o akci najdete také na plakátu

Hospic sv. Alžběty o.p.s. usiluje o to, aby byl závěr života nevyléčitelně nemocného člověka prožit důstojně až do konce. V rámci pobytové odlehčovací služby pečuje také o chronicky nemocné. Tým je složen z lékařů, zdravotních sester, pečovatelů, ošetřovatelů, sociálních pracovníků, psychologů, duchovních a dobrovolníků. Věří, že tato práce má smysl a všichni ji dělají celým srdcem. Jedná se o neziskovou organizaci, a tak pro hospic měly dary vždy velký význam, o to více v dnešní složité situaci.

Pokud se chcete zúčastnit Běhu pro Hospic sv. Alžběty, benefičního běžeckého happeningu, zaregistrujte se na: www.behprohospic-brno.cz. Firemní týmy prosíme o registraci na [email protected]. Veškeré bližší informace o hospici i možnostech jeho podpory naleznete na www.hospicbrno.cz, číslo našeho dárcovského účtu je 2200422047/2010.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: