Pozvánka: OLFINCAR HRADECKÝ PŮL/MARATON

Pozvánka: OLFINCAR HRADECKÝ PŮL/MARATON

První víkend v říjnu ožije Hradec Králové již desátým rokem velkým běžeckým svátkem, tradičním závodem v běhu na 21 a 42 km pro širokou veřejnost se startem a cílem v centru města Hradec Králové. Jedná se o velmi oblíbený městský maraton a půlmaraton, které vedou městem, podél řeky Orlice a krásným prostředím královéhradeckých městských lesů.

Hradec Králové se již dávno zapsal na vytrvaleckou mapu České republiky jako dějiště největší podzimní běžecká akce u nás. Tento závod se i v loňském roce umístil v prestižní anketě pořádané Českým atletickým svazem v TOP 10 nejlepších běžeckých akcí v ČR.

Rychlá trasa bez změny

Jubilejní 10. ročník Olfincar Hradeckého půl/maratonu se uskuteční 2. října 2022. Start i cíl jsou stejně jako v minulém roce umístěny v těsné blízkosti nově rekonstruovaného Malšovického fotbalového stadionu v blízkosti historického centra města. “Velmi rychlá trasa je již lety prověřena, a tak není důvod cokoli měnit. Právě koncept jednoho okruhu uprostřed královéhradeckých lesů, které hrají všemi podzimními barvami, je velkým lákadlem pro několik tisícovek běžců,” říká ředitel závodu Roman Šinkovský o běhu, který již dlouhodobě patří mezi nejvýznamnější společenské akce města. Samozřejmostí je certifikace trati, což by mohlo přilákat celou českou špičku, která si se bude chtít vylepšit své osobní rekordy.

Trasy pro všechny

Bohatý závodní program začíná dětskými závody, které proběhnou na stejném místě před hlavními závody. V 11:15 hod. startují maratonci a v 12:30 potom hlavní závod na 21,097km). Trasa obou závodů začíná na Malšovickém stadionu, odkud závodníci běží centrem do Malšovic a pak do příměstské části Malšova Lhota. Následně na všechny účastníky čeká velmi příjemný desetikilometrový okruh po asfaltové cyklostezce nádherným prostředím Městských lesů. Maratonci tento okruh běží třikrát a půlmaratonci jednou. Poté se všichni vrací stejnou trasou do cíle. Součástí sportovního dopoledne je i běh na 5 km a lidový běh. Celý den budou navíc probíhat doprovodné akce pro celou rodinu. Více o akci naleznete na stránkách pořadatele www.sportvisio.cz, nezapomeňte se také včas registrovat.

Klíčové atributy závodu

  • Závod v běhu na 21,097 km a 42,195 km se startem a cílem v centru města – CERTIFIKOVANÁ TRAŤ
  • Oceněno TOP TEN běhů v ČR 2016, 2017, 2018, 2019 – 3. místo běžecká akce roku
  • Jedna z nejrychlejších tratí v ČR – každý rok padne spousta osobních rekordů
  • Pravděpodobně nejhezčí trasa městského půlmaratonu v ČR
  • Od svého založení v roce 2013 největší sportovní událost východních Čech
  • Přebor ČR záchranných a bezpečnostních složek v půlmaratonu
  • Dětské závody, závody dvojic na 2 x 10,5 km, Lidový běh na 5 km
  • Sportovní den pro celou rodinu HRADEC NA NOHOU

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: