Pozvánka: Šelmy poběží na Letné v Praze

Pozvánka:  Šelmy poběží na Letné v Praze

Unikátní seriál nočních běhů NN NIGHT RUN a BĚH PROTI RAKOVINĚ se po roce vrací bez restrikcí do Prahy. Uskuteční se zde další závod 10. září na Letné. Podle pořadatelů se očekává přes 2000 běžců.

Odpolední závody pro děti

Stejně jako v jiných městech, i v centru Prahy budou připraveny odpolední závody pro děti PEPCO KIDS CUP s Kuřetem. Na Letné budou jejich tratě rozděleny podle věku, nicméně medaili s medvídkem dostanou v cíli všichni. Stejně jako účastníci nesoutěžního NUTREND FAMILY RUN. V rámci této dvoukilometrové trati se může běžet nebo i jít, klidně i s kočárkem nebo domácím mazlíčkem. V cíli pak každý dostane medaili, na které je vyobrazená liška. Online přihlášení dostanou i krásné červené tričko.

Dva hlavní závody za přicházející tmy

S přicházející tmou pak přijde řada na dva hlavní závody – ve čtvrt na osm odstartuje BĚH proti rakovině prsu pro nadaci Bellis na pět kilometrů, který bude mít charitativní podtext. O hodinu později, už za tmy, pak odstartuje NN NIGHT RUN na deset kilometrů. Zatímco běžci na pět kilometrů dostanou v cíli krásnou medaili s motýlem, za uběhnutí deseti kilometrů je černá noční šelma. Kdo chce, může za den stihnout i tři závody.

2000 běžců na startu

Na závody seriálu NN NIGHT RUN často míří naprostí začátečníci, kteří si chtějí závod užít. Naopak tyto závody nevyhledává česká špička a tak mají šanci na hezký výsledek i výkonnostní běžci. I když je nutno dodat, že i zde jde poslední roky úroveň nejrychlejších rychle nahoru, což souvisí s růstem zájmu. Startovní listina se pozvolna zaplňuje, proto je radno se zaregistrovat co nejdříve, například na začátku září skončí možnost objednat si tričko. Organizátoři očekávají 2000 běžců na startu. Přihlášky najdete na http://www.night-run.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: