Prahu o víkendu rozhýbe Maraton. Start se vrací na Staroměstské náměstí

Prahu o víkendu rozhýbe Maraton. Start se vrací na Staroměstské náměstí

Vrchol sezony je tu. V neděli 5. května se v ulicích Prahy poběží maraton série RunCzech. Na start hlavního závodu, který po roční odmlce opět přivítá Staroměstské náměstí, se postaví přes osm tisíc běžců. Program je ale mnohem bohatší a začal už ve čtvrtek.

Vše odstartovalo tradičním Expem, tedy veletrhem, kde si běžci vyzvedávají startovní čísla, ale také si mohou pořídit nové běžecké oblečení, boty nebo výživu pro regeneraci. Maraton EXPO se koná na Výstavišti v Křižíkových pavilonech  D a E. Trvat bude až do soboty, kdy už navíc  Výstaviště přivítá první závody maratonského víkendu.
RunCzech chce rozhýbat co nejvíce lidí, takže v 15 hodin odstartuje dm rodinná míle, jejíž trasu na jednu míli totiž zvládnou i úplní začátečníci, děti bez rodičů, rodina a dospělí a nebo prarodiče s vnoučaty. V 16 hodin se poté běží dm bambini run, kde budou děti od 2 do 7 let rozděleny podle věku na trasy, 100, 150 a 200 metrů.
To hlavní ale samozřejmě přijde v neděli. Více než osm tisíc běžců odstartuje v 10 hodin ze Staroměstského náměstí do Pražského maratonu. Na startu bude samozřejmě celá řada elitních atletů, z nichž se někteří chtějí ještě ucházet o splnění limitu na olymijské hry v Pařiži. V Praze mají totiž poslední šanci. Součástí závodu bude opět i Battle of the Teams, projekt který dělá z běhání týmový sport a má i charitativní přesah.
Na závod se ještě můžete zaregistrovat na stránce runczech.com. Nebo se zkrátka přijďte podívat na jeden z největších běhů roku osobně a zafandit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: