Představujeme technologie běžeckých bot značky Brooks

Představujeme technologie běžeckých bot značky Brooks

Brooks je kultovní americká značka, která se může pochlubit více než stoletou historií. Za dobu své existence se věnovala vývoji a výrobě bot pro nejrůznější sporty ale od roku 2001 už bije její srdce jen a pouze pro běh.

Důraz na specializaci a vědecké inovace. To je recept, který zajistil značce Brooks výsadní místo v běžeckých speciálkách a který tuto značku katapultoval mezi nejprodávanější na světě.

Dlouholeté motto Brooksu zní: Run Happy. Jednoduché a všeříkající. Mnohem víc, než elitní atleti a mezinárodní závody náš zajímáte vy, obyčejní běžci. Vaše přání a potřeby jsou vždy na prvním místě. Nezáleží na tom, jestli vám radost přináší lehký klus po lesní pěšině nebo posunutí osobního rekordu na dráze. Naším cílem je vždy vyrobit takové boty, které budou dokonale odpovídat vašim požadavkům a pomohou vám užít si běh po svém.

U Brooksu se vždy můžete spolehnout na dokonalý fit, vědecky podložené technologie pro podporu přirozeného pohybu a vyvážené vlastnosti pro běh na silnici i v trailu. 

TECHNOLOGIE

BioMoGo DNA

Stavební kámen všech našich tlumících pěn. Směs biologicky rozložitelné BioMOGO s unikátní směsí DNA, která mění své vlastnosti podle intenzity vašeho běhu – Při volném tempu více tlumí a jakmile se do ní pořádně opřete, tak změní své vlastnosti a místo měkkosti začne rychleji reagovat a více pružit.

Skvělá volba nejen pro začínající běžce. Brooks Trace 2 vsází především na bezkonkurenční poměr mezi cenou a výkonem. Pohodlná a přitom dostupná silniční bota, která tě pohodlně provede běžeckými začátky i tréninkovými kilometry v lehkém tempu.

DNA LOFT

Vyladěná kombinace pěny DNA, vzduchu a pryže. To je recept, proč je DNA LOFT tak skvělá. Vynikající tlumení při dopadu při zachování rychlé odezvy a vysoké odolnosti. Skvělá volba pro pohodlný běh.

Nenech se svázat hranicemi města a objev krásy trailu. Až se odvážíš odbočit ze silnice do nezpevněného trailu, Brooks Divide 4 bude tvým spolehlivým průvodcem.

Kombinace pohodlného tlumení, spolehlivého záběru a lehkého svršku se osvědčí na silnici i v lehkém trailu. Divide 4 je tady pro všechny běžce, kteří dopředu nikdy neví kam je nohy zanesou a na trase vystřídají celou řadu povrchů od rozbitého chodníku přes asfaltovou cyklostezku až po šotolinové cesty a lesní pěšinky.

DNA LOFT v2

Druhá generace našeho nejoblíbenějšího tlumení. DNA LOFT v2 je mnohem lehčí při zachování všech vlastností původní pěny jako je měkkost, odezva a odolnost. Změnili jsme výrobní proces i poměry materiálů. Co jsme ale neměnili je ověřená kombinace pěny DNA, vzduchu a pryže. Výsledkem je tlumení, které na noze neucítíš a přitom změní asfalt na mechový chodníček.

Legenda silničního běhu a celosvětově nejprodávanější bota ve své třídě. Brooks Ghost 15 je přesně tou botou, kterou většina běžců chce. Důkazy jsou nezvratné. Miliony prodaných párů ročně od Austrálie až po Kanadu.

Proč je Ghost 15 tak oblíbený? To poznáš okamžitě po obutí. Jako první tě uchvátí naprosto dokonalý tvar svršku, který padne prakticky každému. Nikde nic netlačí, nikde nic netáhne ani nelítá. Stačí jen obout, zavázat tkaničky a okamžitě zapomeneš, že máš na noze nějakou botu.

Dalším důležitým aspektem je tlumení DNA LOFT v2. I to je zkrátka “tak akorát”. Příjemně měkké, aby pohodlně žehlilo nárazy na asfaltu a přitom maximálně přirozené, bez pocitu nepříjemného propadání, nebo ztráty energie.

Tento model je navržený tak, aby vše do posledního detailu bylo tak akorát. Dáme ruku do ohně za to, že stejně příjemnou a přirozenou botu budeš jinde hledat jen velmi těžko.

Brooks Ghost 15 je ukázkovým zástupcem kategorie pohodlných silničních bot. U Ghostu máš 99% jistotu, že tě nezklame při tvém každodenním běhání ať už půjdeš pomalu nebo rychle, blízko nebo daleko. Obout a běžet a nechat se unášet svým flow.

Segmentovaná podešev zvládne kromě asfaltu i suchý lehký terén jako jsou lesní pěšiny, parkové traily nebo šotolinové cesty. Ghost 15 jsou skvělé první běžecké boty pro začátečníka nebo pohodlná tréninková bota pro zkušenější běžce.

DNA LOFT v3

Třetí generace nejpohodlnější tlumící směsi přináší velkou revoluci. Použití dusíku radikálně mění vlastnosti pěny, která je tak ultimátně měkká, lehčí než kdy dřív a s bezkonkurenční odolností a životností. Vývojem a laděním jsme strávili roky a ty si teď díky tomu můžeš vyzkoušet, jaké je to běhat po vzduchovém polštáři.

Běháš ultra nebo prostě jenom chceš pro své nohy extra komfort? Přesně pro tebe je tady Caldera 6. Jedna z nejpohodlnějších trailových bot na trhu.

Tlumení naboostované dusíkem přináší komfort o kterém se ti nesnilo. V trailu ale nesmí chybět ani stabilita a spolehlivost. O tyto vlastnosti se stará široká platforma a umístění chodidla hluboko uvnitř tlumící pěny.  Těšit se tak můžeš na stabilní a úžasně pohodlnou jízdu napříč různými terény.

DNA FLASH

Tři roky vývoje a laboratorních testů za jediným účelem. Vyrobit pěnu s nejlepším možným využitím dusíku pro tvůj rychlejší běh. Extrémní energetická návratnost, komfortní tlumení, minimální hmotnost. DNA FLASH posouvá rychlé boty do jiné dimenze a tebe přibližuje novým osobním rekordům.

Využij svůj rychlostní potenciál naplno. Trénuj v Hyperionech a zažij výbušnou směs dynamiky, lehkosti a přesnosti. Hyperion je responzivní model je stavěný na tempové tréninky a závody.

215 gramů ryzího výkonu. Nový Brooks Hyperion je úžasně lehká bota, která by se ale měla léčit s agresivním chováním. Nenechá tě totiž ani na okamžik vydechnout. Přepracovaná geometrie společně s dusíkem poháněnou pěnou DNA FLASH kope do odrazu tak rychle, že budeš mít co dělat, abys jí stačil. Mohutnost a vnímavost celé boty je přitom na takové úrovni, že skvěle podrží i tam, kde se nejedna závodní bota zadrhává. Řeč je především o úsecích v ostrých zatáčkách atletického oválu, nebo o tempovém běhu po rozbitém asfaltu.

GTS

GO-TO-SUPPORT. Všechny boty Brooks s označením GTS jsou navrženy s maximálním důrazem na stabilitu. Ať už máš nadměrně pronační došlap, nebo prostě jen hledáš spolehlivou a stabilní botu, GTS modely jsou tady právě pro tebe.

GUIDERAILS

Unikátní techlonogie pro holistickou podporu stability. Zapomeň na klasické “pronační klíny” na vnitřní straně tlumení, které tlačí tvůj krok nepřirozeně směrem ven. Vodicí mechanismus GUIDERAILS je navržený tak, že o něm nebudeš vědět až do okamžiku, kdy ho budeš opravdu potřebovat. Výztuhy najdeš po obvodu tlumení, takže se přizpůsobí tobě na míru. Podpora se totiž aktivuje až v okamžiku, kdy se začne tvé chodidlo propadat dovnitř, nebo ven. Celé to navíc nekončí u kotníku. GUIDREAILS aktivně podporuje přirozený vztah kotníku a kolena, takže boty s touto technologií omezují nežádoucí rotace v celé dolní končetině.

Nová verze s odlehčeným tlumením. Adrenaline GTS 23 ti poskytne perfektní rovnováhu mezi stabilitou a měkkostí díky unikátní technologii GuideRails. Nečekej žádné pevné výztuhy a agresivní snahu o korekci došlapu, kterou můžeš znát z většiny tzv. Pronačních bot. GuideRails šetrně podporuje přirozené pohybové vzorce tvého těla a poskytuje oporu pouze tam a tehdy, kde je to opravdu nutné. Výsledný efekt pozitivně pocítí tvé kotníky, kolena i boky.

Adrenaline GTS 23 je stabilním, nebo chceš-li pronačním alter egem legendárního Ghostu. Díváš se na botu, která je ve všech směrech přesně “tak akorát”. To platí pro tlumení DNA LOFT v2, které je příjemně měkké, aby pohodlně žehlilo nárazy na asfaltu a přitom maximálně přirozené, bez pocitu nepříjemného propadání, nebo ztráty energie.

Další důležitou věcí je geniální tvar svršku, který padne prakticky každému. Nikde nic netlačí, nikde nic netáhne ani nelítá. Stačí jen obout, zavázat tkaničky a okamžitě zapomeneš, že máš na noze nějakou botu.

TrailTack

Vysoce přilnavá pryž pro maximální grip a kontrolu při běhu v terénu.

Trailovky s dusíkovým pohonem pro střední a dlouhé vzdálenosti, to jsou Brooks Catamount 2. Díky energetické návratnosti tlumení a novému SkyVault plátu budete vybíhat kopce rychleji a s nižším úsilím.

Trail Adapt System

Lepší stabilita a ovladatelnost díky kombinaci tří prvků. Základním stavebním kamenem je tlumící vrstva DNA LOFT v2, která se dokáže dynamicky přizpůsobit povrchu i stylu tvého běhu. Pak je zde polymerový plát uvnitř tlumení, který chrání tvá chodidla před ostrými kameny a zvyšuje stabilitu celé boty. A na závěr je to chytré rozdělení podešve na samostaně fungující bloky, které imitují kopyta horských koz a dokáží se skvěle přizpůsobit technicky náročnému terénu.

Ať už je váš běžecký rajón protkaný kameny a kořeny nebo probíháte šotolinové stezky, s Brooks Cascadia 17 si užijete stabilní jízdu vždy a všude. Sedmnáctá generace Brooks Cascadia potěší jak začínající trailové běžce, tak i zkušené závodníky. Bude spolehlivě fungovat v okolí měst i v náročnějších horských terénech. Při půlhodinovém klusu i ultra na desítky hodin. Cascadia vždy byla synonymem všestrannosti a s novou verzí to platí dvojnásob.

Nový TRAIL ADAPT SYSTEM kombinuje výztuhu rock shield, adaptivní tlumení a segmentovanou podešev pro maximální kontrolu a stabilitu v terénu. Inspiraci jsme si vzali u tvaru kopyta horské kozy. Samostatně fungující bloky tlumení i gripu se přizpůsobí i tomu nejnáročnějšímu terénu a vy se budete moci spolehnout na maximální stabilitu a kontrolu.

Kde můžete zakoupit boty Brooks?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: