PROMINENT BRNIŠŤSKÝ PŮLMARATON 2022: příjemné prostředí a krásná příroda na Českolipsku. Už 23. dubna.

PROMINENT BRNIŠŤSKÝ PŮLMARATON 2022: příjemné prostředí a krásná příroda na Českolipsku. Už 23. dubna.

Po dvou covidových letech je Prominent Brnišťský půlmaraton zpět. Tento závod je určen všem, kdo má rád sport, běhání a chůzi v přírodě i v příjemném vesnickém prostředí na Českolipsku. Na své si zde přijdou všechny rychlostní kategorie běžců.

Téměř rovinatá trať

Rychlíci si mohou zaběhnout pěkný čas na téměř rovinaté trati a hobíci mají možnost poznat okolní, krásnou přírodu a rychle se rozvíjející obec Brniště, proběhnout si část stezky hastrmanů, ale také běžet okolo místních rybníků, lesem po lesních cestách, okolo ohrad s pasoucími se koňmi, přes louky a pole, ale i vesnicí po obecních komunikacích. Závody se letos uskuteční v sobotu 23.4.2022. V tomto jarním termínu je příroda na počátku rozkvětu. Krásná místa jsou v okolí rybníků (Vratislav a Brnišťský rybník), v lese „Holička“, kde je schované fotbalové hřiště s občerstvovací stanicí a druhou čipovou bránou. „Při teplejším počasí máme rovněž na návsi osvěžovací stanice s vodou a hudebním doprovodem,“ upřesňuje pořadatel Otto Forman z Podralského nadačního fondu ZOD. V cíli dostane každý absolvent závodů dřevěnou pamětní medaili.

Stezka hastrmanů

Obec Brniště leží v krásné přírodě na Českolipsku. Přímo v Brništi máme Stezku hastrmanů, kterou běžci z větší části poznají při závodě. Vedle areálu Lesní zátiší je Ekocentrum se svou zahradou s dřevěnými sochami. Za areálem se nachází stezka „Sochy ve skalách“, která určitě stojí za procházku. Přibližně 7 km od Brniště směrem na Liberec leží půvabné městečko Jablonné v Podještědí – brána do Lužických hor, kde najdete chrám svatého Vavřince a svaté Zdislavy, zámek Lemberk, Zdislavinu studánku a řadu dalších zajímavostí.  

Tratě pro každého

Každý dospělý účastník si může vybrat svou optimální délku tratě, od veřejného běhu na 3300 m, přes úsek ve štafetě 4 x 5275 m, čtvrtmaraton (10,55 km), až po celý půlmaraton (21,1 km), ale také Nordic walking na 10,5 km. U štafet má každý účastník štafety změřený svůj úsek. Dětské závody se konají ve všech věkových kategorií od mini dětí s během na 50 m, přes starší žáky s během na 2000 m až po dorostence a juniory, kteří běží společně s veřejným během 3300 m. Hlavní závody od 3300 m až po půlmaraton jsou měřeny čipově pomocí nevratných nalepovacích čipů na číslech. Dětské závody do 2000 m jsou měřeny pomocí ručních stopek. „Letos pořádáme již 7. ročník (dva vynechané ročníky nezapočítáváme) a očekáváme okolo 300 běžců na hlavních tratích, kterými jsou půlmaraton, čtvrtmaraton a štafety 4 x 5275 m. Společně s dětskými kategoriemi a veřejným během předpokládáme celkovou účast okolo 500 závodníků,“ přeji si Forman.

Příjemná a pohodová atmosféra

Cílem pořadatelů je vytvořit příjemnou a pohodovou atmosféru při závodě, ale i po jeho skončení, kdy si mohou běžci sednout v areálu Lesní zátiší, zatleskat při vyhlašování nejlepším v každé kategorii, vyhrát zajímavou cenu v tombole, poslechnout si živou kapelu (letos to bude kapela DIESELL), pobavit se s kamarády a kdo bude chtít, tak i přespat ve stanu. V areálu jsou k dispozici zděné toalety, oddělné koupelny i se sprchami. Prominent Brnišťský půlmaraton jsou svátkem zdravého pohybu a pohody pro celou rodinu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: