PUMA představuje novou generaci běžeckých bot NITRO

PUMA představuje novou generaci běžeckých bot NITRO

Globální sportovní značka PUMA opět posouvá běžce kupředu již druhou generací inovací své běžecké řady RUN PUMA NITRO. Aktuálně uvádí na trh kromě jiných svůj nejnovější karbonový model Deviate NITRO 2. Vylepšená verze oceňovaného předchůdce je nabitá inovativními technologiemi, vyvinutými pro maximální podporu výkonu každého běžce od prvního do posledního kilometru. Nový model pozitivně zhodnotily také české běžecké špičky – maratonec Vít Pavlišta a olympionička a maratonská běžkyně Marcela Joglová.

V roce 2021 předvedla PUMA grandiózní návrat na běžeckou scénu. Potom, co se na čas vytratila, znovu nabrala rychlost a po úspěšném uvedení běžecké řady RUN PUMA NITRO v loňském roce přichází s druhou generací inovací. Nové modely napumpovala několika efektivními technologiemi, které vyvinula ve spolupráci s běžci samotnými.

Vylepšená karbonová vrstva

Inovovaný model Deviate NITRO 2 v gradientním oranžovém designu přináší několik vylepšení. Díky vrstvě prémiové pěny NITRO po celé délce boty poskytuje ještě lepší odezvu a dokonalejší odpružení než jeho oceňovaný předchůdce. Vylepšená karbonová vrstva PWR-PLATE s inovativní konstrukcí platformy podporuje maximální přenos energie při odrazu, zatímco prodyšný svršek ze síťoviny nabízí dodatečné polstrování a přilnavost kolem kotníku, aby se zabránilo prokluzování paty. Vylepšená trakce a lehčí konstrukce doplňuje tuto technologiemi nabitou běžeckou botu, které se daří na jakékoli vzdálenosti.

Oceňuje i Pavlišta s Joglovou

„Vyzkoušel jsem prakticky všechny karbonové boty, co jsou na trhu. Každé jsou trochu jinak pojaté – PUMY jsou spíše měkčí a komfortnější. Hodně pozitivně hodnotím jejich stabilitu – nejsou tak vysoké a díky tomu jsou hlavně na kostkách o dost stabilnější,“ říká český maratonec Vít Pavlišta. Dámská verze boty Deviate NITRO 2 navíc zohledňuje specifika tvaru ženského chodidla, kterému byla uzpůsobena šířka boty. „Tahle bota mi perfektně sedla – noha mě v ní nebolí, je lehká, měkká, pohodlná a rychlá. Běží se v ní krásně. Její měkkost mi vyhovuje. Když jsem zkoušela tvrdší boty, bolest kotníku mi vystřelovala až do lýtka. Teď ji nemívám,“ okomentovala model Deviate NITRO 2 olympionička a maratonská běžkyně Marcela Joglová.

Další novinky

Model Deviate NITRO 2 není jedinou běžeckou novinkou, se kterou PUMA na podzim přichází. Na trhu se objeví i odlehčená verze Deviate NITRO Elite Racer s karbonovou vložkou INNOPLATE pro maximalizaci přenosu energie. Silueta je navržená speciálně pro zvýšení rychlosti a optimalizaci výkonu v den závodu. Pro běžkyně přichází PUMA s vylepšeným modelem RUN XX, konstruovaným s ohledem na specifika ženského chodidla. Model má vylepšený střih, který obepíná siluetu chodidla a zajišťuje tak stabilitu pro jakoukoliv vzdálenost. PUMA si pro své příznivce také připravila opravdu třešničku – přichází totiž s běžeckým svatým grálem – limitovanou kolekcí padesáti kusů špičkových závodních bot Fast–R NITRO, ve kterých doposud běhali jen profesionální běžci. Nyní se však z vítězných beden závodního hřiště dostávají do prodeje.  Odpružená pata Fast–R NITRO spolupracuje s citlivou přední částí chodidla v synergii, která maximalizuje ekonomiku běhu, což znamená, že při stejné rychlosti spotřebuje závodník méně energie.  Fantastický střih svršku připomíná ponožku a díky technologii PWRTAPE, která zajišťuje oporu, bota pevně přilne k noze. Inovovaná pěna NITRO Elite dodává botě potřebnou lehkost a dolaďuje tak synergii funkčních prvků k absolutní dokonalosti, kterou doplňuje inovovaný karbonový plát PWR-PLATE. Novinkou je také model Fast-Trac NITRO – lehká běžecká bota, která je řešením pro každý terén. Zvládne bez problému štěrk, bláto i sníh a je tedy vhodnou obuví do všech 4 ročních obdobích. 

Pro běžkyně přichází PUMA s vylepšeným modelem RUN XX

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: