Recenze: Compressport TRAIL POSTURAL SS TOP M – Špičkový celorozepínací dres s integrovaným free beltem

Recenze: Compressport TRAIL POSTURAL SS TOP M – Špičkový celorozepínací dres s integrovaným free beltem

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku Compressport TRAIL POSTURAL SS TOP M
Typ sportu běh
Typ oblečení triko
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí letní
Hmotnost 127 g
Barevné varianty Černá / Modrá
Dostupné velikosti S - XL
Infocena 2700 Kč
Dodává TEMPOSPORT

Zaujalo mě

  • Integrovaný free belt
  • Skvělá termoregulace a odvětrávací zóny
  • Anatomický střih spojený s pohodlím

Shrnutí recenze

Skvělé odvětrávací schopnosti, komprese pro minimalizaci odřenin a podporu správného držení těla a integrovaný free belt, který je rozdělen na čtyři kapsy nově po celém obvodu dresu. Celorozepínací dres Compressport Trail Postural SS Top může zprvu působit jako dres cyklistický, namísto dresu určeného na trailrunning. A kdo není zvyklý na kompresi v horní části těla může být lehce nesvůj. Po správné vybrání velikosti se na vás dres totiž nalepí jako druhá kůže. S integrovaným Free Beltem, který se umí nafouknout až do nečekaně velkých rozměrů, bude tento dres pro řadu trialových běžců na středně dlouhé až dlouhé závody jedinečnou volbou, pokud si s sebou na závod berou jednu, dvě soft flasky s pár gely a běžeckou vestu pro svou velikost nevyužijí.

Hlavní část recenze

Materiál

Dres je vyroben ze speciálního mikrovlákna složeného z polyamidu a elastanu. Dres se na vás de facto nalepí jako druhá kůže a v ideálním případě ho nebudete vnímat, že ho máte na sobě. Navíc v každé části je materiál jinak hrubý a výsledkem je tak velmi dobrá termoregulace i za proměnlivých podmínek. Ne zřídka se totiž stává, že během horského závodu nebo dlouhého běhu teplota klesne někdy i o desítky stupňů, zvláště když se dostanete v jarních měsících do výšky, kde se stále drží sníh. Dres nehřeje, když je horko, a ani nestudí, když se ochladí. Speciální odvětrávací část je na zádech. 

Ta dobře funguje především, když máte nasazenou i běžeckou vestu. Výsledkem je výborná termoregulace horní části těla a stejně dobrý odvod potu. Za zmínku také stojí lehce odnímatelný štítek na vnitřní straně dresu u žeber. Tyto štítky, na nichž jsou uvedeny informace o zemi vyrobení, materiálu, praní atp. má většina triček a dresů našitý, zatímco u tohoto dresu je jen lehce nalepený a v případě nepříjemného škrábání se snadno dá pryč. Nenápadná drobnost, která však pomůže.

Kompresní efekt

Slovo „komprese“ musíme uvést u tohoto dresu na pravou míru. Pokud jste již měli nasazené kompresní návleky na stehna či lýtka, dres takovou kompresi nenabízí. Z ryze praktického hlediska by to ani nedávalo smysl, protože byste měli hrudník nepříjemně zmáčklý a nemohli byste přirozeně dýchat. Kompresní efekt dresu je spíše v podpoře správného držení těla při běhu (především ramen).

Anatomický střih – nalepení dresu na tělo – je pak ideální pro minimalizaci opruzenin a odřenin. To jak vás bude dres stahovat rovněž kromě zvolené velikosti můžete ovlivnit i mírou zapnutí. Dres je celo rozepínací, a tak zprvu může působit jako dres cyklistický. Krom rychlého sundání nebo oblečení však tuto vlastnost oceníte především v letních horkých dnech.

Free Belt

Dostáváme se k tomu nejzásadnějšímu, čím se Trail Postural SS Top odlišuje od konkurenčních běžeckých dresů – integrovaným free beltem. Ten je po celém obvodu pasu a je rozdělen do čtyř prostorných kapes. Kdo nikdy na sobě free belt neměl, může ho překvapit síla stažení, která je hlavně zpočátku velmi intenzivní. Především na běžecký dres. Má to ale svůj důvod. Free belt je navržen tak, aby se do něj mohly dát i větší a těžší předměty, držely na svém místě a nelítaly po kapsách. Není tak problém do něj vměstnat několik soft flasek, gely, větrovku, klíče, mobil nebo peněženku a kromě nabobtnání jednotlivých kapes nebudete cítit při běhu rozdíl oproti kapsám prázdným. Je však velmi důležité si zvolit správnou velikost, protože i o pár centimetrů širší dres vám už nenabídne tak dobré stahovací schopnosti a výsledkem budou skákající předměty uvnitř kapes. A to nechcete.

Osobní zkušenost

Co se týká kvality materiálu a pohodlí, měl jsem de facto ihned po prvním běhu jasno a spíš jsem se snažil ospravedlnit si cenu tohoto promakaného trialového dresu. Je 2700 Kč za dres hodně? Ano. Spočítáte-li si však cenu samostatného free beltu, který se pohybuje okolo tisíci koruny, výborné termoregulační vlastnosti dresu a mimořádnou kvalitu zpracování, tak si tento dres takovou cenovku zaslouží. Asi jej tolik neocení běžci, kteří závodí na závodech do 10 km, protože si s sebou toho moc brát nepotřebují. Kdo se však trápí s opruzeninami, odřeninami, nebo nechce s sebou brát pokaždé běžeckou vestu, protože ji nevyužije a pravidelně závodí v horách od půlmaratonských distancí po ultra, tak mu tento dres od firmy Compressport nabídne vynikající službu.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: