Crazy Jacket Fly – tak lehká jakoby nebyla

Crazy Jacket Fly – tak lehká jakoby nebyla

Parametry

Značka Crazy
Celé jméno recenzovaného výrobku Crazy Jacket Fly
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
Pohlaví pánské, dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% Nylon Toray
Hmotnost 45 g
Dostupné velikosti XS-XL
Údaje výrobce 1 Vnitřní anti "přilnavá" povrchová úprava
Údaje výrobce 2 Mírná vnější vodoodpudivá úprava
Údaje výrobce 3 Komfortní kapuce
Výbava 1 Větruodolná
Výbava 2 Elastická s rip-stop
Infocena 4330 Kč
Dodává Crazy
Více info na www.crazyidea.cz

Zaujalo mě

  • sbalitelnost do kapuce
  • extrémně nízká váha v kombinaci s funkčností

Hlavní část recenze

Když se řekne povinná výbava horského běžce, každý si představí, jak řeší bundu a její váhu vs funkčnost. Takovou, která ochrání a současně bude vážit co nejméně. Crazy přichází s naprostým TOPem mezi ultralehkými bundami. Jedná se o bundu Crazy Jacket Fly, která je tak lehká (váží pouhých 40 g), že ji na sobě skutečně neucítíte.

Váha

Pohybujeme se na hranici, kdy si skutečně už říkám, jak něco lehkého jako jeden rohlík může vůbec vypadat jako bunda, natož aby to mělo nějaké funkční vlastnosti. Tahle bunda splňuje všechny parametry, které jsou vyžadovány v povinné výbavě a současně je funkční. Testovala jsem vel. S a tuhle bundu jsem si prostě musela převážit. Nekecaj.

Funkčnost

Asi každého hned napadne, jak mě tak lehká bunda ochrání v extrémních podmínkách, které v horách mohou nastat. Pevnost a odolnost bundy zajišťuje vnější ripstop úprava, která také zabraňuje zatrhávání materiálu a je mírně vodoodpudivá. Vnitřní úprava je antipřilnavá, což znamená, že se na vás nenalepí ani v případě, že zvlhne nebo začne déšť. Ale stále je třeba si říct, že její hlavní funkcí je okamžitá záchrana v nouzi a to zejména proti větru. Takže nečekejme zázraky.

Materiál

Je skutečně tak lehká a tenká, že je průsvitná, ale současně funkční tak, aby vás jako nouzová bunda na nějakou omezenou dobu zachránila  v nepřízni počasí.

Osobní zkušenost

Bundu jsem testovala v podzimním počasí na Šumavě, a to jak při mrholení, tak při silnějším dešti  (do 1,5 hodiny délky běhu) a větru. V obou případech obstála a nestalo se mi, že by promokla. Vnější úprava i při demonstraci deště doma, kdy jsem na sebe doslova lila vodu, také odstála a zatím jsem nenarazila na to, že by mi promokla, ale stále ještě čekám na prudký liják, o kterého bych (ne)dobrovolně vyběhla. Moc se mi líbí zakončení rukávu, kde bych jen případně doporučila výrobci zvážit přidání otvoru na palec. Ale jinak ani v pase se bunda nikam nehrnula, dobře seděla. Zvláštní je jediné – nelze to posoudit na 100 %, jak (ne)sedí, jelikož ji skutečně na těle necítíte. Moc fajn byla kapuce, která při přetažení přes hlavu dobře seděla, nepadala do obličeje, ani nebyla příliš krátká – při běhu nepadala ani se nehrnula dozadu. A při běhu v dešti ani ta nepromokla, až jsem čouhající vlasy měla mokré. Co bych bundě trochu vytkla je absolutní absence jakékoliv kapsy. Asi bych v tomto případě oželela pár gramů aspoň za jednu malou kapsu na to nejnutnější a rychlé odložení.

Co samozřejmě vidím jako drobný handicap je cena, která je relativně vysoká, ale zase je nutné brát v potaz to, že má mnoho nesporných výhod a podobné ceny v ultralight segmentu najdete i u konkurence. Za sebe se v tomto případě spíše skutečně ptám – kam se ještě dá jít na trhu s ultralehkými bundami. Budeme v budoucno nosit nějaké hologramy bund nebo bundy, která nám váhu v batohu třeba ještě nějakou absorpční schopností uberou?

 

 

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: