Nenápadné kompresky – recenze podkolenek adidas Performance R E COM GR TC1P

Nenápadné kompresky – recenze podkolenek adidas Performance R E COM GR TC1P

Parametry

Značka adidas
Celé jméno recenzovaného výrobku adidas Performance R E COM GR TC1P
Typ sportu běh
Typ oblečení ponožky
Pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Materiál 1 62
Materiál 2 34
Materiál 3 4
Dostupné velikosti S, M, L (33 – 46 EU)
Infocena 679 Kč Kč
Dodává adidas
Více info na www.adidas.cz

Zaujalo mě

  • reflexní prvky
  • civilní vzhled a design úpletu
  • jemná komprese

Shrnutí recenze

Kompresní podkolenky adidas Performance by měly přeměnit vaši energii na rychlost při běhu a pomáhat i regenerovat po výkonu. V čem jsou jiné než ostatní kompresky?

Hlavní část recenze

Běžecké podkolenky adidas Performance s technologií techfit® by měly přeměnit energii vašich svalů na optimální sílu, zrychlení a vytrvalost. Tyto těžko měřitelné hodnoty posuzujeme pouze subjektivně. Svaly při používání komprese prokazatelně bolí výrazně méně, což si vysvětluji jejich menšími otřesy a asi i lepším prokrvením. Při běhu podkolenky perfektně seděly na noze, takže puchýře ani odřeniny se nedostavily.

 

adidas Performance kompresní podkolenky celkový pohled.adidas Performance kompresní podkolenky celkový pohled.

Okraj adidas Performance kompresních podkolenek neškrtí.Okraj adidas Performance kompresních podkolenek neškrtí.

Připraven do akce s kompresními podkolenkami adidas.Připraven do akce s kompresními podkolenkami adidas.

 

Úplet

Promyšleně upletené podkolenky mají několik zón a kombinují na různých místech různé úplety. Vyztužená je špička i pata. Podpora klenby. V botě noha dobře sedí a neklouže. Zesílení na kotnících a úplet ve tvaru včelí plástve na lýtku zvyšují kompresi. Teplotně bych zařadil tyto kopresky do 3 sezón – podzim, zima a jaro. Do parného léta se mi zdají příliš teplé. V chadnějším počasí však spolehlivě chrání vaše svaly. Vytváří tak druhou ochranou vrstvu.

 

adidas Performance kompresní podkolenky samozřejmě rozlišují L a R.adidas Performance kompresní podkolenky samozřejmě rozlišují L a R.

Zesílení kompresní podkolenky adidas na patě.Zesílení kompresní podkolenky adidas na patě.

Zesílení kompresní podkolenky adidas na patřičných místech.Zesílení kompresní podkolenky adidas na patřičných místech.

 

Závěr

Komprese se mi zdá s porovnáním s podobnými podkolenkami decentnější, rozuměj méně stahovací. Pocitově spíše příjemně fixující lýtko během, ale i po sportovní aktivitě. Horní lem s reflexními prvky je široký, pružný a nohu nezaškrcuje. Úplet, jeho struktura a barevnost působí decentně.

 

adidas Performance kompresní podkolenky mají označení velikosti jako součást úpletu na vnitřní straně.adidas Performance kompresní podkolenky mají označení velikosti jako součást úpletu na vnitřní straně.

 

Bezpečnost běžce zvyšuje tenký reflexní proužek v horním okraji podkolenky, který normálně není viditelný, protože je součástí úpletu. Stejně jako celý design podkolenky je i tato reflexní část decentní. Další využití našly tyto podkolenky i při dlouhých jízdách autem či dlouhém sezení. A díky civilnímu vzhledu jsem je používal na normální nošení a z nohavic mi tudíž nelezly žádné reflexní barvy nebo divoké vzory.

Další informace

adidas logo 2016Firma adidas patří mezi přední světové výrobce sportovního vybavení. Jejich outdoorová kolekce adidas Terrex  se zaměřuje na sporty jako trailový běh, horská cyklistika, lezení, trekking, turistika a mnohem víc. Jejich vybavení také doprovází špičkové sportovce na řadě závodů nebo expedic.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: