Recenze adidas Climaheat – běžecké legíny do skutečné zimy

Recenze adidas Climaheat – běžecké legíny do skutečné zimy

Parametry

Značka adidas
Celé jméno recenzovaného výrobku adidas Climaheat
Typ sportu běh
Typ oblečení kalhoty
Pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 2 82
Materiál 3 18
Infocena 3199 Kč Kč
Dodává adidas
Více info na www.adidas.cz

Zaujalo mě

  • Dokonale padnou na tělo
  • Příjemný materiál
  • Výborné držení tepla

Shrnutí recenze

Blížící se zimní období nás nutí přemýšlet, v čem budeme trénovat, aby nám nebyla zima a naše svaly na nohou měly dostatečné pohodlí. Otestoval jsem proto nové pánské běžecké legíny adidas Climaheat určené pro běh zvláště ve velmi chladném prostředí. Výrobce navíc uvádí, že jsou ideální při běhu v horských podmínkách, čemuž odpovídají i přednosti, které jsou u těchto legín prezentovány.

Hlavní část recenze

Pánské běžecké legíny adidas Climaheat jsou vyrobeny z materiálu, který výborně obepíná tělo a zpevní svalstvo na nohou. Díky strečovému materiálu, a zároveň i modernímu přiléhavému střihu vůbec neomezují v pohybu. Lehká izolace climaheat™ využívá dutá vlákna po vzoru přírodní srsti, a proto dochází k větší akumulaci tepla (drží sval při optimální teplotě) a navíc i rychleji schne, což je velmi důležitý faktor třeba při větrném počasí.

 


Zadní strana s detailem kapsyZadní strana s detailem kapsy

Pohodlné nejen při běhu, ale i cvičeníPohodlné nejen při běhu, ale i cvičení

Kolem pasu je pružný pás se stahovací tkaničkouKolem pasu je pružný pás se stahovací tkaničkou

 

Prohlédněte si další fotografie k článku…

 


 

Legíny můžete použít samostatně nebo při velmi mrazivých teplotách jako spodní vrstvu. Samozřejmostí je zip u kotníků, jenž je o něco delší než u jiných typů, a tudíž je možnost bezproblémového převlékání i při obutých botách. To se ocení zvláště při oblékání v netypických či ztížených podmínkách. V zadní části se nachází malá kapsa na klíče či kapesník. Nechybí ani mnoho reflexních pásků, takže by neměl být problém při běhu v šeru dostatečně označen.

Osobní zkušenosti

Jelikož jsou tyto pánské legíny určené pro zimní období, tak jsem vše otestoval právě v chladném prostředí našich hor. Ráno jsem vyběhl při teplotě mínus 4°C, což jsou adekvátní podmínky pro prověření všech vlastností. Dvojitá vrstva, na nejvíce zatíženém místě (přední strany stehna), výborně držela teplo. I po asi desetikilometrovém běhu jsem byl mile překvapen tím, že svaly jsou stále při ideální teplotě. U zimních legín mívám problémy s přehřátím svalů, ale tady kupodivu jsem se cítil stále stejně. Zkusil jsem i ostrý běh, kdy dochází k většímu prokrvení a zvýšení teploty, přesto stále setrvalý stav. Tohle musím opravdu ocenit. Materiál velmi dobře drží konstantní teplotu. Po doběhnutí jsem cítil drobnou vlhkost (pot), ale rozhodně ne takovou, jakou vždy cítím u klasických legín, které nejsou speciálně určené na běhání v zimním období.

 

Pohodlné i na jiné sportovní aktivityPohodlné i na jiné sportovní aktivity

 

Zkusil jsem po doběhu i rychlé převléknutí do suchého, aniž bych si zul běžecké boty. Nedostatek vidím právě u zipů u kotníků, a to hlavně z hlediska estetického. Zcela totiž chybí uchycení zipové légy v horní části zipu na nohavicích a není dostatečně zajištěna proti posunu při oblékání. Pokud si nedáte práci s jejím urovnáním, utvoří vám na lýtkách nevzhledné boule. Pro samotný běh to samozřejmě není překážkou. Zadní kapsička na pravé straně legín je také vhodně umístěna, ale není moc prostorná. Klíče se do ní vejdou bez problému, papírové kapesníky už stěží a mobil vůbec ne. Nikde ale není uvedeno, že kapsa je určena pro mobil, takže funkci na uschování klíčů to zcela splňuje.

Celkově bych pánské běžecké legíny adidas Climaheat hodnotil velmi dobře. Všechny hlavní přednosti, které výrobce prezentuje, splňují svojí funkci. Drobné nedostatky bych viděl jen v malých detailech, která ale nemají vliv na správnou funkčnost, přesto jejich vylepšení by ještě zvýšilo kvalitu jistě výtečného výrobku z dílny adidas.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: