RECENZE: Běžecká vesta/batoh Compressport UltRun S-Pack

RECENZE: Běžecká vesta/batoh Compressport UltRun S-Pack

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku Compressport UltRun S-Pack
Typ Batohy/ledvinky
Materiál 1 92,5 % Nylon
Materiál 2 7,5 % Elastane
Hmotnost 80 g
Barevné varianty Černá
Údaje výrobce 1 Hmotnost: 80 g
Výbava 1 2 x 500ml softflask
Výbava 2 Poutka na hole
Infocena 4200 Kč
Dodává TEMPOSPORT

Zaujalo mě

  • spousta dostupných kapes
  • nízká váha
  • volnost pohybu během nošení

Shrnutí recenze

Jako správný běžec na různé vzdálenosti a těsně před Trailcamps v nádherném Toskánsku jsem nemohl odmítnout možnost si vzít na testování běžecký ultra lehký baťoh UltRun S-Pack od Švýcarské společnosti Compressport. Tato značka je již nějaký čas nedílnou součástí mé běžecké výbavy. Dokáže sportovce obléct od hlavy, až k patě. A vybere si opravdu každý. Byl jsem velice rád za možnost vyzkoušet, jelikož mám předchozí verzi tohoto batohu od této společnosti a byl jsem zvědavý na vylepšení a různé vychytávky.

Hlavní část recenze

Minimální váha a důraz na detail

Nový batoh se dodává se dvěma 500 ml softflasky a váží pouhých 80 g. Materiál je na dotyk jemný, prodyšný, lehce omyvatelný a krásně sedí. Já maratonsky (ultra) stavěný jsem měl velikost M. A byla ideální.

Batoh jsem nechával v průběhu kempu testovat i jiným účastníkům a získal tím zpětnou vazbu, aby byla recenze co nejvíce objektivní a podložena informacemi i od jiných ultra běžců. Jelikož, jak všichni dobře víme více lidí, více názorů.

Nejdříve bych začal svým názorem a porovnáním s předchozí verzí: Jako největší přednost vidím v zapínání na zip v přední části. Krásně drží a nerozepíná se. Další nesmírnou výhodou, kterou ocení určitě každý, je nepřeberné množství kapes v přední části (kdy běžec nemusí mít dobrou ohebnost paží, aby si mohl něco vzít či opět uložit). Vejdou se tam 2 x 600ml flašky (v předchozí verzi jsem byl rád, že jsem tam dal 300ml), nespočet gelů, jídlo, docela objemný telefon, který nevypadává, což je super věc (Všichni rádi fotíme za běhu, posloucháme muziku či pořizujeme živé přenosy na sociální média). Na dnešní závody je potřeba pouze 1 litr tekutiny, a to tato vesta maximálně splňuje. Nikdo nechce tahat více než je nutné. Pokud chcete, do zadní kapsy si můžete dát vak či další flask.

Maximální komfort

Vylepšení vidím také v tom, jak vesta či běžecký batoh – záleží na vás, jak to v dnešní době nazvete, sedí. V předchozí verzi, pokud jste na zádech neměli povinnou výbavu či aspoň něco v zadní kapse a měli naplněné v přední časti vesty flasky, batoh skákal, a ne úplně držel na těle, jak bych si já představoval. Tento problém je nyní bezpečně vyřešen. Batoh sedí perfektně na těle, ať už máte s sebou cokoliv. Na postranní částí jsou z každé strany 2 pásky na případné dotažení.

V zadní části je velká kapsa na suchý zip, do které nádherně uskladníte Vaši povinnou výbavu, případně věci, které nepotřebujete mít ihned po ruce (čelovku, lékárničku, nepromokavou bundu, suché náhradní ponožky, čepici, rukavice atd.)Dále se pod ní nalézá další kapsa (já ji používal na větrovku) a dvě gumy na uchycení holí.

Vesta by měla mít i reflexní bezpečnostní prvky, ale jelikož jsme běhali pouze za světla, neměl jsem možnost toto otestovat.

Prostor pro zlepšení

A teď i trochu přejdeme k věcem, které by si asi zasloužili lehké vylepšení, nicméně nemyslím si, že u takto perfektně provedené vesty to zhorší mé hodnocení či případnou Vaši koupi.

První z věcí, která by mohla někomu vadit, je uložení hůlek v zadní části vesty. Mě jako běžci s trochu rozházeným stylem paží do stran, toto vyloženě nevadí, ale další kolegové, co testovali a běhají s rukami u těla občas za hůlky zavadili. A druhá drobnost bylo utahovací plastové poutko pod paží, občas někomu vadilo.

Nicméně si myslím, že v dnešní době není nic dokonalého a nikoho by to neposunulo dále ve vymýšlení nových a lepších věciček. A tyto dva malé nedostatky my pohled ani hodnocení této vesty nezkazí. Mě tato vesta velice a příjemně překvapila a asi ne nadarmo v ní Jordi Gamito skončil v roce 2018 na 3.místě na UTMB.

Vestu bych doporučil pro každého sportovního nadšence do terénu na delší běhy, který ocení její lehkost, styl, spoustu úložného prostoru, a hlavně kvalitu provedení.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: