Recenze: COMPRESSPORT R2 OXYGEN – lehkost kapesníčku, prodyšnost rybářské sítě

Recenze: COMPRESSPORT R2 OXYGEN – lehkost kapesníčku, prodyšnost rybářské sítě

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku COMPRESSPORT R2 OXYGEN
Typ sportu běh
Typ oblečení návleky
Do jakého ročního období se hodí letní
Hmotnost 15 g
Barevné varianty černá, bílá
Dostupné velikosti T1 - T4
Infocena 1.290 Kč
Dodává Temposport
Více info na www.temposport.cz/

Zaujalo mě

  • nízká hmotnost
  • výrazná prodyšnost
  • propracované detaily
  • design

Shrnutí recenze

Když před testem vyndáváme balíček návleků z krabice je první, co nás napadne, že v balení asi jeden návlek chybí. Ne, nechybí. Patnáct gramů (opravdu převáženo, velikost T2) je hmotnost většího kapesníku. Nebudou takové návleky příliš „křehké“? Bez, obav. Naším testováním prošly bez výrazných, viditelných šrámů. Pokud zrovna neproběhnete ostružiním, nezatrhnete nehtem při oblékání, nebo nevyperete se suchým zipem pak nemáte šanci je brzy „oběhat“. I to je jedna z výhod návleků. Ponožky k nim napasujete podle potřeby, zvolených bot nebo počasí. A prodřená dírka na palci pak neznamená konec životnosti. Návleky poběží dál! Superlehké lýtkové návleky R2 Oxygen výrobce doporučuje pro rychlé běhy a extrémně teplé počasí.

Hlavní část recenze

Dokonalý střih

Z předchozích recenzí produktů značky Compressport víme, že důraz je kladený na perfektní střih, propracované detaily a nápaditý design. Perfektní střih je u návleků samozřejmostí, pokud zvolíte správnou velikost (u značky Compressport T1 až T4) na lýtku se při běhu ani nepohnou, žádné rovnání, povytahování s těmito návleky nezažijete. O propracovaných detailech pak svědčí třeba ventilační pásy, které nejsou stejné po celém návleku, ale chytře rozmístěné od menších nad kotníkem až po největší v oblasti lýtka. Kromě zvýšené prodyšnosti podporují elasticitu a neomezují tak práci lýtkových svalů při výkonu.

Anatomická přizpůsobivost návleku umožňuje nejen roztažení na těch správných místech podle potřeby pracujícího svalu, ale návleky tak zároveň mohou tlumit otřesy vznikající při každém došlapu. Pochválit musíme oba zakončující lemy. Jsou širší, těsné tak akorát a nezpůsobují nepříjemné otlaky ani při běhu přes dvě hodiny. Ten horní je nejen širší, ale v přední části zároveň originálně prodloužený o „jazýček“, který má eliminovat otřesy kolem kolene a přispět k ochraně předního křížového vazu.

Funkční materiál

Na vnitřní straně návleku má materiál patentovaného vlákna výrazně hrubší strukturu. To přispívá k přirozené, pohybem vyvolávané mikromasáži. Zároveň umožňuje cirkulaci vzduchu a zabraňuje tak přehřívání a nadměrnému pocení pod návleky. Naprosto perfektní je osychání návleků při tréninku. To jsme si v testu ověřili při krátkém dešti na začátku jednoho z tréninků. Návleky v dalším průběhu oschly výrazně dříve než kraťasy nebo tričko.

Často používané klišé „jako druhá kůže“ tady nabývá zcela jiného významu. Prostě je to druhá kůže. Dýchá, roztahuje se a osychá stejně jako ta naše. Kromě podpory vlastního výkonu myslí v Compressportu také na bezpečnost běžců a na návlecích tak nechybí reflexní loga, to větší, výraznější na zadní straně.

Osobní zkušenost testera

„Lýtkové návleky používám nejen na samotné běhání (zejména na delší vzdálenosti, přes 30 km), ale také při dlouhém cestování. Pokud mám před sebou cestování na více než pět, šest hodin bez návleků nevyrazím. Při sportování sáhnu po návlecích klidně i na kole, nebo při delších závodech na běžkách (Vasaloppet, Jizerská 50). Vyhovuje mi také možnost doladění ponožek k návlekům, třeba na delší běhy volím více polstrované chodidlo, na závody a tempa jen tenké bez polstrování. Ve velkém vedru si ale občas použití návleků rozmýšlím a raději volím holá lýtka pro lepší ochlazování těla. Po testování modelu R2 Oxygen to již ale nebude nutné. Konec dubna a začátek května sice nebyly žádné výrazně vysoké teploty, přesto byl při běhu znatelný rozdíl v prodyšnosti mezi návleky, které běžně používám a Compressport R2 Oxygen. Zanedbatelná není ani pohodlnost nošení, již na dotek jsou velmi příjemné a po navléknutí o nich ani nevíte.“

Klíčové vlastnosti:

– stupňovitě umístěné ventilační pásy
– podpora svalů při výkonu
– omezení svalových vibrací
– 360° komprese

Dostupné zde.

 

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: