Recenze: Nový Buff Dryflx + je ještě teplejší

Recenze: Nový Buff Dryflx + je ještě teplejší

Parametry

Značka Buff
Celé jméno recenzovaného výrobku Buff Dryflx +
Typ sportu běh
Typ oblečení čelenka
Pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 49% polyamid
Materiál 2 47% polyester
Materiál 3 4% elastan
Barevné varianty šedá, červená, modrá
Výbava 1 Reflexní prvky
Výbava 2 Ergonomický střih
Výbava 3 Úprava podle zón potu
Infocena čelenka 729 Kč, čepice 859 Kč
Dodává STG Elcon
Více info na www.headwear.cz/

Zaujalo mě

  • široké spektrum využití
  • výborný poměr pružnosti a pohodlí
  • reflexní prvky
  • neutrální barevné kombinace

Shrnutí recenze

BUff Dryflx plus si zachovává všechny důležité vlastnosti předchozí řady s tím, že je ještě o něco teplejší. Čelenka je poměrně široká a zakryjete s ní i uši. Na druhou stranu, pokud chcete jenom ochranu spánků, můžete ji jednoduše přeložit. Celá konstrukce je vyrobena tak, že čelenka sedí na hlavě opravdu pevně, ale necítil jsem nepříjemný tlak. Při běhu ve vyšší intenzitě perfektně odvádí pot a hlava se nepřehřívá a zároveň jen tak neprofoukne. Reflexní prvky považuji za základ, zvláště teď na podzim a přes zimu, kdy často běháme ve tmě. Osobně bych čelenku doporučil do počasí mezi 0° a 15°C na turistiku nebo pod cyklistickou přilbu, na běh klidně i do většího chladu.

Hlavní část recenze

Materiál

I Buff se snaží svým dílem aspoň trochu zlepšit situaci okolo plastových odpadků a tak i řada Dryflx + je vyrobena z recyklovaných PET lahví. Nicméně z šátku nebo čepice rozhodně nebudete mít umělý pocit. Složení 49% polyamid, 47% polyester, 4% elastan je na dotyk příjemný a tuto vlastnost neztrácí ani při opravdu silném propocení. I u řady Dryflx + je myšleno na VHT a proto je opatřen ochranou UPF 50 proti opravdu ostrému slunci ve vyšších nadmořských výškách.

Východ slunce na Lysé hoře
Východ slunce na Lysé hoře

Konstrukce

Ať už zvolíte čelenku, čepici nebo třeba kuklu, všechny varianty jsou kompletně bezešvé. Zdá se to jako banalita, ale třeba pod cyklistickou nebo skialpovou přilbou může šev nadělat spoustu škody.

Další vychytávkou je tzv. 4-way-stretch technologie – znamená to, že čepice nebo čelenka je strečová ve všech čtyřech směrech a opravdu perfektně se přizpůsobí všelijakým tvarům vaší hlavy.

Člověk má na hlavě zóny pocení. Znamená to, že na některých místech (na čele a na zadní části krku) se potí o poznání více než třeba kolem spánků. Produkty Dryflx + jsou proto konstruovány tak, že na čele je materiál absorbuje vlhkost ještě o něco více a na spáncích je zase o něco teplejší. Navíc „Ergonomic fit“ zajišťuje, že se vám čelenka z hlavy nikde nesesune. Lem je navíc zakončen lehkým zahnutím a je zde trochu nižší míra stažení, takže nikde nenajdete ostrý přechod ale pozvolný konec.

Osobní zkušenosti

Testování probíhalo především v zimě. A to jak při turistice, skialpinismu nebo při běhání. Všude obstál perfektně a to především tehdy, když šly teplot opravdu nízko, často i pod bod mrazu. Při běhu nebo intenzivnějším pohybu mi více seděla čelenka, s kterou se hlava nepřehřívá, pod přilbu ve větších mrazech jsem zase častěji využíval celou čepici.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: