Recenze: Royal Bay Extreme stehenní návleky – perfektní svalová podpora

Recenze: Royal Bay Extreme stehenní návleky – perfektní svalová podpora

Parametry

Značka Royal Bay
Celé jméno recenzovaného výrobku Royal Bay Extreme stehenní návleky
Typ sportu běh
Typ oblečení návleky
Pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 75% PAD nylon
Materiál 2 25% elastan Lycra
Hmotnost 64 g
Barevné varianty černá nebo bílá
Dostupné velikosti S až XL
Výbava 1 DeoSoft pro lepší odvod potu a vlhkosti
Infocena 1390 Kč
Dodává ARIES, a.s.
Více info na royalbay.cz/

Zaujalo mě

  • pohodlné navlékání a svlékání
  • příjemná silikonová „puntikáž“ na vnitřní straně horního lemu: nekloužou po stehnu dolů
  • tlumený konzervativní design

Shrnutí recenze

Efekt kompresních doplňků je všeobecně známý: podpora namáhaných svalů přes otřesy často až k zabránění křečím a urychlení krevního oběhu, a tím regenerace. Tento model tvůrci a vývojáři z Vrchlabí doporučují především pro extrémní zátěž a závody. Doplňujeme, že především terénní a trailové s technickými pasážemi. Díky rychleschnoucím vlastnostem materiálu zaberou i při triatlonu, swimrunu nebo překážkových závodech OCR. Navlékají se zlehka, v horní části najdeme gumový pět centimetrů široký proužek se silikonovými puntíky. I při téměř dvouhodinové zátěži – běhu, drží, neprovlhne potem až do houbovitého hadru a neklouže ani pod elasťáky, ani jen volně pod trenýrkami.

Hlavní část recenze

Efekt kompresních návleků

Efekt těchto doplňků je všeobecně známý: podpora namáhaných svalů přes otřesy často až k zabránění křečím a urychlení krevního oběhu, a tím regenerace, ať už hnedle při výkonu, tak především v klidovém režimu. Svižněji okysličí sval, odvedou odpadní látky, a tudíž v součtu vylepší výkonnost. A kvadriceps je přece svalem v lidském těle nejmohutnějším, pro běžce jistě nejdůležitějším. Přitom mnohem častější použití prokazují návleky lýtkové.

Tento model čeští tvůrci z podkrkonošského Studence doporučují pro extrémní zátěž a závody. Doplňujeme, že především terénní a trailové s technickými pasážemi. Díky rychleschnoucím vlastnostem materiálu zaberou i při triatlonu, swimrunu nebo překážkových závodech OCR.

Materiál

V tabulce hustoty materiálu je ROYAL BAY staví ještě výš než zdravotní návleky Therapy, které mají hodnoty 23-32 mmHg. Další technologické detaily nehodlají výrobci prozradit. Zjistili jsme pouze, že například uznávaný švýcarský Compressport používá dva a půl krát hustší tkaninu na návleky než na podkolenky. Což proti světlu zříte i vlastním okem.

Silikonové pásky proti skluzu

Osobní zkušenosti

Základní pocitové vjemy zkušeného běžce a testera běžeckého materiálu z ROYAL BAY Extreme zní takto: Na první pohled příjemný kousek s jasně viditelným logem, doplněným reflexní barvou. Navléká se zlehka, v dolní části má pouze lem, v horní gumový pět centimetrů široký proužek se silikonovými puntíky na kůži. Volil jsem velikost M pro obvod stehna 55 centimetrů.

 

Návleky, které drží

I při téměř dvouhodinové zátěži – běhu, drží, neprovlhne potem až do houbovitého hadru a neklouže ani pod elasťáky, ani jen volně pod trenýrkami. Což by ovšem při měsíčním užívání mělo být samozřejmostí. Přepral jsem dle doporučení pouze v ruce v mýdlové vodě asi 35stupňové. Ani to jim neuškodilo.

Vysoká prodyšnost

Doplněk pro dlouhé a náročné běhy

Vzhledem k délce návleku 24 cm sedí doporučení o nasazení cca 4 cm nad kolenem a 5 cm pod třísly, ale záleží na individuální anatomii. Posuny v akci jsem prováděl spíš mimoděk pro změnu tlaku. Ten je však mírný, neobtěžující. Až při opravdu delším běhu se dá mluvit o pocitovém efektu „podržení“ namožených svalů. Je to výrazný rozdíl oproti předcházející zkušenosti s jinými kompresními kraťasy.

U ROYAL BAY je komprese opravdu příjemná. V rámci regenerace také fungovaly perfektně, ať už podporou oběhu nebo zpevnění až do bolesti namožených svalových vláken. U těchto ROYAL BAY se sensitivní efekt materiálu z dvojité lycry a mikrovlákna nedostavil. Nemají ani výbavu navíc v podobě integrované ventilační zóny na vnější straně. Přesto základní funkci jistě naplní. Naopak se chlubí švýcarskou antimikrobiální úpravou Sanitized Silver na bázi iontů stříbra na povrchu vláken. Proto po zpocení nezapáchají a více vydrží. Díky ceně nad 1000 Kč vám je doručí zdarma do dvou dnů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: