RECENZE: šátek New Original Buff o 50% strečovější!

RECENZE: šátek New Original Buff o 50% strečovější!

Parametry

Značka Buff
Celé jméno recenzovaného výrobku New Original Buff
Typ sportu běh
Typ oblečení čelenka
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 95 % polyester (mikrovlákno z recyklovaného polyesteru)
Materiál 2 5 % elastan
Hmotnost 45 g
Údaje výrobce 1 UV faktor: 50
Infocena 439 Kč
Dodává STG Elcon
Více info na www.headwear.cz

Zaujalo mě

  • Vyrobeno z recyklovaných PET lahví
  • 4-way stretch (strečový všemi směry)
  • Velmi příjemný materiál

Shrnutí recenze

Multifunkční šátek Buff se představuje v novém a doopravdy vylepšeném stylu. Materiál z recyklovaných PET lahví se vyznačuje nejen tím, že je streačový do všech stran (tzv. 4-way stretch), ale je také velmi příjemný na dotek a nošení. Přesvědčte se sami!

Hlavní část recenze

Španělskou značku Buff a její multifunkční šátky asi nemusím dlouze představovat. Spoustu běžců včetně mě si oblíbilo tyto jednoduché, ale funkční šátky nejen na běhání, ale na všechny další outdoorové aktivity. Jejich výhodou je možnost uvázání na několik způsobů (tipy na způsoby nošení najdete na obalu každého šátku), pohodlné nošení a rychlé sbalení do kapsy vč. nízké váhy.

Novinka, s kterou ale Buff přichází je zase o něco lepší. Jedná se o model New Orginal Buff. Což znamená, že vychází z klasického, notoricky známeného buffku, ale z nového materiálu, čímž výrobce udeřil doslova hřebíček na hlavičku. V současné době je likvidace a třídění odpadu a zejména pak plastů celosvětovým tématem. Společnost Buff sice v tomto není první, ale použít materiál z recyklovaných PET lahví (konkrétně 2 PET lahve na jeden šátek) na výrobu oblečení je sympatické.

Nový Original Buff je strečový všemi směry (tzv. 4-way stretch)

Nový Original Buff je strečový všemi směry (tzv. 4-way stretch)

Některé lidi (jako třeba z počátku mě) může tento fakt malinko odradit. Použít odpadky na výrobu oblečení nezní zrovna libozvučně. Ale po prvním kontaktu s materiálem jsem zcela změnila názor. Jedná se o velmi příjemný produkt na dotek i na nošení, velmi dobře vypadá a jeho nespornou výhodou je strečový materiál. Ten je totiž tzv. 4-way stretch, jak uvádí výrobce, což znamená, že je elastický všemi směry. To znamená, že se šátek oproti tomu starému mnohem lépe nasazuje, drží a přizpůsobí se každé hlavě.

Vlastnosti jako prodyšnost je u výrobku společnosti Buff již také běžnou věcí a pro běžce v podstatě nepostradatelnou součástí funkčního vybavení. Navíc má ochranný faktor 50 proti slunečnému záření, což využijete v zimě na běžkách či lyžích nebo při jarních výbězích v horách.

Pokud se tedy poohlížíte po kvalitním šátku na vaše pozimní a zimní výběhy, připište si tento minimálně na seznam.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: