ROYAL BAY Neon kompresní podkolenky

ROYAL BAY Neon kompresní podkolenky

Parametry

Značka Royal Bay
Celé jméno recenzovaného výrobku ROYAL BAY Neon kompresní podkolenky
Typ sportu běh
Typ oblečení ponožky
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 64
Materiál 2 36
Barevné varianty žlutá, zelená, modrá, oranžová, fialová, růžová
Dostupné velikosti 36-38, 39-41, 42-44, 45-47
Údaje výrobce 1 velikost také dle obvodu lýtka - C1 - C3
Údaje výrobce 2 komprese: STRONG (silná)
Údaje výrobce 3 Reflexní prvky
Infocena 990 Kč Kč
Dodává ARIES
Více info na www.royalbay.eu/

Zaujalo mě

  • Velikost také podle obvodu lýtka
  • Reflexní prvky pro bezpečnost za tmy
  • Velký výběr dle barvy

Shrnutí recenze

Kompresní podkolenky ROYAL BAY Neon si můžete vybrat nejen podle velikosti chodidla ale také objemu lýtek. Ideální na dlouhé objemové tréninky i na závody, vyberte si svou barvu a vyběhněte!

Hlavní část recenze

Ač se o přínosu kompresního prádla v poslední době dost spekuluje, je jasné, že se nejedná jen o módní výstřelek. Pokaždé, když přijdu na běžecké závody, mám před očima spoustu nadšenců, kteří kompresní ponožky mají a vychvalují si je. ROYAL BAY je značka českého původu, která přišla na trh s produktem, který se od ostatních v mnohém liší a nebere kompresi jen jako doplněk, ale především jako lékařsky podložený přístup.

 

Royal Bay Neon mají reflexní prvkyROYAL BAY Neon mají reflexní prvky

Detail vyztužení kolem achillovy šlachyDetail vyztužení kolem achillovy šlachy

Royal Bay Neon mají antimikrobiální úpravu, která zemazí vzniku bakteriíROYAL BAY Neon mají antimikrobiální úpravu, která zamezí vzniku bakterií

 

Hlavní přínosy komprese

Při běhu zejména pak při běhu po silnici nebo tvrdém povrchu dochází k otřesům, které postihují nejen naše šlachy a klouby, ale především pak svaly. Komprese je od toho, aby podržením svalů tyto otřesy zmírnila. Dále jak je známo z klasického lékařství, že komprese urychluje průtok krve a tím podporuje rychlejší okysličování a zároveň odvádění toxických / odpadních látek pryč. To následně také urychlí regeneraci po výkonu.

Vyberte si správnou velikost

Aby to vše fungovalo, je třeba si navléknout hlavně správnou podkolenku se správnou, dobře zvolenou kompresí. Komprese by nám neměla odkrvovat nohy, ale současně by stále měla být cítit. Proto ROYAL BAY prodává ponožky nejen podle velikosti vašeho chodidla, ale také podle obvodu vašeho lýtka. Model ROYAL BAY Neon je určen zejména na aktivitu, kdy člověk potřebuje silnější kompresi a podporu svalů. Obvod lýtka si můžete jednoduše změřit a ihned víte, do jaké skupiny spadáte. Jsou tři skupiny C1 – C3 (C1 nejmenší).

Komprese je v podkolenkách odstupňovaná, a sice tak, že nejmenší je v oblasti přímo pod kolenem a největší v oblasti kotníku, kde je nejvíce třeba. Také mají výztuhu v oblasti achillovy šlachy, aby nedošlo k podření nebo otlaku od bot. Výstupky na chodidle pak mají za úkol nejen chránit, ale také nohu lehce masírovat a odvádět přebytečné teplo.

Co si určitě zamilujete je antimikrobiální úprava Sanitized Silver, která velmi příjemně voní a nezmizí ani po vyprání. Jedná se o ionty stříbra, které zamezují vzniku bakterií a nepříjemných pachů.

Podkolenky ROYAL BAY jsou vyráběny v 6 neonových barvách a jsou na nich také reflexní prvky, které oceníte zejména při běhání v noci nebo za šera.

Test podkolonek

Pokud si vyberete správnou velikost a cítíte se v podkolenkách dobře, vězte, že se vám během aktivity na noze ani nehnou. Nedojde tudíž k nepříjemnému podření apod. Ale to, zda vám podkolenky doopravdy sedí poznáte jen dlouhodobějším užíváním nebo při skutečně náročném tréninku či závodě, kde nejlépe můžete porovnat rychlost následné regenerace.

Běh v kopcích, kdy jsou lýtka nejvíce zatížena, byl příjemnější právě v tom, že po doběhu člověk nemá svaly bolavé. Stejně tak běh po asfaltu, kdy lýtka mají tendenci tuhnout a být po zátěži velmi rozbolavělé, obstály podkolenky ROYAL BAY bravurně a můžu je jedině doporučit.

Pokud s kompresí máte zkušenosti a při běhu vám to prostě nedělá dobře, doporučuji zkusit alespoň regenerační variantu ponožek. Ta má menší kompresi a při zotavování po tréninku si ponožek nemohu vynachválit.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: