ROYAL BAY – český výrobce, světová kvalita

ROYAL BAY – český výrobce, světová kvalita

Dnes už nenajdeme mnoho domácích firem, které si všechny fáze vývoje a výroby střeží a drží doma v Česku. Naštěstí pár takových ještě stále je, a protože na trénincích i závodech potkáváme běžce v jejich doplňcích stále častěji, podívali jsme se firmě ROYAL BAY trochu na zoubek.

Málokdo jde do závodu s vidinou prohry. A není to jen otázka umístění, ale spíše osobních vítězství. Bay leaf wreath znamená v překladu vavřínový věnec – tradiční symbol vítězství. A všechny produkty jsou navíc špička v oblasti komprese, proto se do názvu firmy promítlo i slovo „royal“. Spojení ROYAL BAY má tedy hlubší význam než jen potisk na ponožce.

„Golden ček hende“ mezi kompresními doplňky – vše doma a pod jednou střechou

Pokud jste už měli s „kompreskami“ ROYAL BAY tu čest, možná jste měli při rozbalení pocit, že cítíte závan krkonošského ovzduší. Tento pocit byl správný, všechny návleky, podkolenky, ponožky i ostatní textil se totiž vyrábí ve Vrchlabí a do balení se vždy dostane trocha Krkonoš. Česká výroba na jednom místě dává možnost stoprocentní kontroly a řízení celého procesu a je zárukou dodržení všech standardů i vysoké kvality, na které si v ROYAL BAY zakládají. A to se týká nejenom samotné výroby, ale třeba i takových „detailů“, jako je údržba a inovace technologicky složitých strojů. Nemůže se tedy stát, že produkty dorazí z cesty kolem světa v jiné podobě, než která byla navržena.

25 let zkušeností, vývoje a ladění detailů

Přestože je samotná značka ROYAL BAY relativně mladá, má pod sebou ten nejpevnější základ. Mateřská firma Aries je už více než 25 let jedním z významných výrobců normované zdravotní komprese. Všechny sportovní produkty tedy vychází z těch zdravotních a běžec se může spolehnout na prověřenou kvalitu a maximální účinek. Na rozdíl od obyčejných sportovních „kompresek“. Ano, za ty obyčejné sice zaplatíte výrazně méně, pokud ale od těchto levných produktů očekáváte funkčnost, mohou to být vyhozené peníze. Nicméně požadavky pro sportovní kompresní textil nejsou vždy stejné jako pro zdravotní kompresi. Proto se na vývoji podílí odborníci z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně a špičkoví sportovci. A právě zpětná vazba sportovců je pro rozvoj zásadní. Své místo u vrcholových sportovců i hobíků mají kompresní doplňky nejenom při samotném výkonu, ale také při regeneraci – především z hlediska zlepšení průtoku krve.

Materiál je základ kvalitní komprese

Aby kompresní produkty vydržely co nejdéle, „tělo“ tvoří vždy polyamid, který je velmi odolný. Klíčovým prvkem je ovšem elastan (konkrétně elastan LYCRA®), což je pružný materiál, který zajišťuje v produktu kompresi – na výslednou sílu komprese v daném místě má rozhodující vliv styl vpletení vláken elastanu do těla produktu. Ať už se jedná o podkolenky, návleky nebo třeba stehenní návleky.

Spolupráce s vrcholovými sportovci

Jak bylo zmíněno výše, na vývoji se podílí i sportovci. A to české špičky ve své disciplíně. Kompresní doplňky ROYAL BAY nejsou určeny jen pro běžce, proto je skupina sportovců velmi široká. Zahrnuje rychlé běžce, jako je Ondra Fejfar, nezlomné dobrodruhy, jako je Terka Rudolfová nebo Pavel Paloncý, ale i ultracyklistu Dana Polmana.

Ondra Fejfar – horský běžec a týmový mistr světa v běhu do vrchu. Ondra sbírá úspěchy nejenom doma, ale i v zahraničí, kde se účastní slavných horských závodů, jako je Zegama, Marathon du Mont Blanc nebo dokonce The Rut v americké Montaně, kde na vertikálním kilometru zvítězil.

Pavel Paloncý – šumperský rodák, který je známý především pro své extrémně dlouhé a náročné závody a nezlomnou hlavu. Pavel nepotřebuje moc spát nebo jíst a prostě jede, jde nebo běží. Důkazem je třeba trojnásobné vítězství na britském závodě The Spine Race (440 km napříč Anglií).

Tereza Rudolfová – triatlonistka, extrémní sportovkyně, členka reprezentace ČR v Adventure race. Věnuje se terénnímu triatlonu, přírodním vícebojům a trailovým běhům. Terce se podařilo zvítězit na MČR v krátkém duatlonu, byla členkou vítězného týmu Adventure Race ve Španělsku nebo 9. na MS Adventure Race v roce 2017.

Daniel Polman – novinář, extrémní sportovec a cyklista, který se vyžívá v ultra vzdálenostech. V roce 2019 se mu podařilo dokončit 5 000 km dlouhý závod Race Across America na 7. místě za 10 dní a 19 hodin.

Navíc jsme pro vás vyzpovídali „přímo u zdroje“ Brand managera značky

Jak probíhá vývoj produktů? Kdo se na vývoji podílí? Jsou do vývoje zapojeni i vaši ambasadoři?

Klíčové pro vývoj je správné nastavení velikosti a rozložení tlaku v daném produktu. ROYAL BAY, byť poměrně mladá sportovní značka, má tu obrovskou výhodu, že vychází z více než dvacetiletého vývoje kompresních produktů zdravotních, které tvoří stěžejní část produkce celé firmy. Několikrát jsme při ověřování funkčnosti spolupracovali i se sportovní laboratoří Masarykovy univerzity v Brně. Teorii je nicméně rozhodně potřeba podepřít praxí, což je ideální prostor pro zapojení našich ambasadorů. Díky svým zkušenostem nám jsou přesně schopni říct, co jim vyhovuje, co vylepšit či upravit, ale i třeba jaké zvolit barvy apod. Navíc ne všichni jsou pouze běžci, takže jsou produkty testovány v různorodých podmínkách a při různých sportech.

Čím se ROYAL BAY odlišuje od ostatních značek?

Věcí, na které jsme hrdí, je více, nicméně krom již zmíněného letitého vývoje si zakládáme na vlastní a ryze české výrobě. Bez nadsázky k nám z jedné strany výrobní haly přijedou špulky s přízí a na druhém konci odjíždí hotové zabalené výrobky. Vše pod jednou střechou, díky čemuž máme celý proces pod kontrolou a můžeme si tak stoprocentně stát za nejvyšší možnou kvalitou. Pro čím dál více zákazníků je toto důležitý faktor při výběru, toho si moc vážíme. Určitě se s ostatními značkami nesnažíme bojovat cenou, cesta kvality nám připadá smysluplnější a dlouhodobě efektivnější.

Zároveň si zakládáme na správné velikosti produktu pro každého zákazníka podle obvodu daného svalu, což není u všech výrobců „kompresek“ samozřejmostí, a přitom je to jeden z hlavních faktorů pro jejich správné fungování.

Na jaké novinky ze světa kompresních produktů se letos můžeme těšit?

Pro letošek máme za cíl jednak designové oživení některých stávajících produktových řad, protože je nám jasné, že pro běžce je důležitý i vzhled, nejenom čistě funkčnost. K tomu chystáme jeden nový typ lýtkového návleku s využitím hladkého a lehkého materiálu současné řady Extreme, který je u zákazníků jedním z hlavních „taháků“. O všem se sportovci určitě brzy dozví.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: