RunCzech otevírá jubilejní 30. sezonu a oznamuje novinky

RunCzech otevírá jubilejní 30. sezonu a oznamuje novinky

Závody série RunCzech jsou běžcům velmi dobře známé, zejména těm, kteří milují silniční závody. Letošní kulatá 30. sezona přináší spoustu novinek a očekávání, jedním z nich je mít přes 100 tisíc přihlášených závodníků během celé sezony 2024 a rozšířit nabídku distancí, aby si na své přišli opravdu všichni – rodiny s dětmi, začínající běžci i zkušení půlmaratonci.

I proto byla navýšena kapacita pro 1/2Maraton Praha na 15 500 běžců. Nyní již vyprodaný závod, jehož běžecké pole průměrně tvoří více než z poloviny cizinci, s sebou nese velká očekávání a prestiž. Příliv cizinců zajišťuje nejen Praha jako atraktivní běžecká destinace, ale také série SuperHalfs, která vznikla v Praze a jde o šest nejkrásnějších evropských půlmaratonů. “Díky velkému zájmu o tento seriál, a tím i náš závod, jsme museli změnit start a navýšit kapacitu o tři tisíce. Je to lichotka, ale také závazek vůči běžcům a pro nás jako pořadatele,” říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. Start závodu se z tradičního Palachova náměstí a Rudolfina přesouvá na Bubenské nábřeží k Holešovické tržnici, kde bude také zázemí pro běžce. 
1/2Maraton Praha poběží celá řada známých osobností, např. populární herec ze seriálu Smysl pro tumor Filip Březina, dorazí i nejvlivnější sportovní influencerka roku 2023 Lisa Migliorini alias thefashionjogger, která má na Instagramu přes 2,3 milionu sledujících. Na jednu z nejhezčích tratí světa se vydá i Španěl Martin Fiz, maratonský mistr světa z roku 1995, již tradičně i profesor Jan Pirk nebo paralympionik JIří Ježek, a celá řada dalších zajímavých osobností.

Prague International Marathon se vrací na Staromák

Pozadu nezůstane ani Pražský mezinárodní maraton, kterým to vlastně před 30 lety všechno začalo. Nebýt pandemické pauzy, pak by právě tento závod letos oslavil 30. výročí. Jeho start i cíl se vrací zpět do samotného srdce Prahy na Staroměstské náměstí. Součástí závodu bude opět Battle of the Teams, a celý Maratonský víkend má za cíl velkou událostí pro celou Prahu – koná se i breakfast run a předzávodní proběhnutí, rodinné běhy a nedílnou součástí obou pražských závodů je sportovní veletrh Expo s doprovodným programem, který se koná na Výstavišti Holešovice. Aby se fanoučci a diváci nenudili během závodu, můžou si při fandění užít také music pointy kolem tratě s živou i reprodukovanou hudbou.

Jak rozběhat opravdu každého

Novinky jsou připraveny i pro regionální běhy. Na Mattoni 1/2Maratonech bude možné zaběhnout si také kratší vzdálenost. Půjde o vzdálenosti 5 a 10 km, které se objeví v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci a Ústí nad Labem. „Chceme závody zatraktivnit pro celou rodinu. Závodníci se tak nyní mohou krom dm Rodinné míle a Bambini Runu zapojit také do těchto kratších distancí. Vytvoříme tak celodenní sportovní a zábavní festival v centru každého města,“ nastínil Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RunCzech.  
Závody RunCzech jsou oceněny známkami kvality World Athletics, což zajišťuje vysoký komfort a standard pro všechny účastníky.

Kalendář RunCzech závodů pro letošní rok a registrace najdete k dispozici na runczech.com.

Jestli si myslíte, že silniční půlmaraton a maraton nejsou pro vás, určitě si zkuste kratší tratě, zažijte atmosféru mezinárodního běžeckého závodu a nechte se pohltit úžasnou atmosférou.

Tak na viděnou na startu!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: