RunCzech přichází s novou výzvou: Česko běží dál

RunCzech přichází s novou výzvou: Česko běží dál

Vládní nařízení se pomalu rozvolňují, ale organizátoři velkých hromadných akcí si budou muset ještě počkat. RunCzech, který pořádá závody pro tisícihlavé davy, cítil občanskou povinnost nabídnout svým věrným běžcům program i v této situaci a přišel s výzvou Česko běží dál. S virtuálními běhy jakoby se roztrhl v posledních týdnech pytel, ale RunCzech originálně přichází s výzvou na reálných pětikilometrových tratích, které spadají pod platformu Mattoni FreeRun. Běžci zde mohou závodit mezi sebou a porovnat síly v jednotlivých výzvách. Tento projekt vznikl ve spolupráci s Českým atletickým svazem, což jen dokazuje, že jsou si organizátoři závodů s českou atletickou federací blízko. Díky cestovatelské výzvě bude navíc podpořena ekonomika v jednotlivých městech České republiky.

Cílem je zaběhnout celkem 125 kilometrů během 90 dní na pětikilometrových Mattoni FreeRun trasach. Proč zrovna 125 km? Tradičně se na jaře běží Sportisimo 1/2Maraton Praha (21 km), Volkswagen Maraton Praha (42 km), Mattoni 1/2Maratony v Karlových Varech, Českých Budějovicích a Olomouci (3x 21 km). Sečteno podtrženo máme 126 kilometrů. A protože se běhá na pětikilometrových trasách, zaokrouhlili organizátoři cílové číslo na 125. Celkem by se v letní výzvě mělo naběhat 1 000 000 bezpenčných kilometrů.

„Přicházíme s komunitním projektem, jehož cílem je spojovat lidi se společným zájmem o běh a ukázat, že běhat může opravdu každý – kdekoli a kdykoli. Projekt Mattoni FreeRun jsme vytvořili před několika lety a aktuálně máme 90 běžeckých tras napříč celou Českou republikou. Naším cílem je, aby si s sebou všichni na své výlety zabalili běžecké boty a kromě tradičních míst objevovali i běžecké trasy, které jsou certifikované Českým atletickým svazem. Právě teď musíme dát lidem možnost zase pocítit ten soutěžní adrenalin. Chceme být součástí něčeho velkého, dokud nebudeme zase moci slavit úspěchy společně,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Na mnoha trasách běhá pravidelně skupina nadšenců s koučem. Pokud někdo nechce sbírat kilometry sám nebo chce poznat novou běžeckou partu, může se připojit. Každá trasa s koučem má svou Facebookovou skupinu, ve které zjistíte informace k výběhům. Na sedm míst přijede během června a letních prázdnin RunCzech tým, aby podpořil týmového ducha a přivezl trochu té závodní atmosféry. Veškeré informace o jednotlivých trasách i o celém projektu jsou dostupné v mobilní aplikaci RunCzech.

Pro ty, kteří rádi soutěží a jen cílový počet kilometrů jim nestačí, má RunCzech několik podkategorií. Po celou dobu bude možné sledovat žebříčky nejrychlejších běžců na 5, 10, 20 a 40 km. Dále bude oceněn ten, kdo jako první splní celou výzvu, kdo poběží na nejvíce různých tratích a ten nejrychlejšího na každé trati. Speciální ceny jsou připraveny pro kreativní duše. Na závěr celé výzvy se uskuteční tombola, do které darovali ceny partneři RunCzech, a každý, kdo dokončí celou výzvu, získá digitální medaili. Kompletní pravidla celé výzvy najdete na www.runczech.com. Stačí se zdarma registrovat, najít si nejbližší trasu a vyrazit.

To ale není zdaleka vše, co si RunCzech na léto připravil. Plánují se unikátní závody na velmi zajímavých lokacích, které budou odpovídat aktuálním opatřením. Kapacita bude omezená, proto bedlivě sledujte oficiální kanály, ať vám neunikne otevření registrací. Už teď si můžete ve svém kalendáři rezervovat 27. – 28. června a 10. – 11. července.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: