Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

V tradičním termínu 18. září se skuteční 7. ročník trailového běhu přírodou Žďárských vrchů – Saar Challenge, tedy Žďárská výzva. Žďárské vrchy mají své osobité kouzlo, především v této době doznívajícího babího léta. Místní kopcovitá krajina je jedinečná ve své zvlněnosti, osamělosti, navíc nabízí krásné výhledy na nedotčenou krajinu, zkrátka je to naprosto ideální místo pro běhání v přírodě.

Běžci si v rámci závodu mohou opět vybrat ze tří tras, které se liší svou vzdáleností i obtížností. Nejdelší trasa bude mít 70 kilometrů se součtem stoupání 1500 m, střední vzdálenost měří 44 kilometrů, půlmaraton 21,2 kilometrů. „Každým rokem se trasy lehce upravují tak, aby se absolutně minimalizovaly asfaltové úseky. To se myslím povedlo a doopravdy více terénem už to nejde. Trasy však i přes svou rozdílnou obtížnost je stále možné absolvovat souvislým během, nechceme se podřídit trendu vymýšlení stále obtížnějších tras, z kterých se stává pro mnohé boj o přežití a vytrácí se tak podstata trailového běhu a tou je radost z pohybu v přírodě,“ uvedl pořadatel Jakub Jaroš.

Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy.
Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek a navrátit je k samé podstatě běhu. Naším cílem od počátku není uspořádat masovou akci, jde nám o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou a pocítil to, co běžce spojuje.

Můžete se těšit na krásnou trať, skvělou atmosféru, dobré občerstvovačky, pěkné zázemí, teplou sprchu, pozávodní stravování od profesionálů na sportovní stravování Jídelny Pohanka, rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit a v neposlední řadě krásné ceny a poháry. Ke startovnému navíc každý závodník získá krásnou běžeckou čelenku s motivem závodu. Vloni startovalo na všech tratích 210 běžců. Oproti loňsku je letos největší zájem o nejdelší trať. Přihlášeni jsou opět jak přední ultramaratonci, tak vytrvalostní běžci s řad široké veřejnosti.

Více na stránkách závodu, kde se dozvíte další podrobné informace včetně propozic, map, pravidel a vložených soutěží.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: