SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Karlštejn, Bouzov a Lednice

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Karlštejn, Bouzov a Lednice

Každý víkend řešíte ten samý problém – manželka chce za kulturou, děti na zmrzlinu a vy si chcete pořádně zaběhat? Máme pro vás řešení! Běžecké trasy v okolí hradů Karlštejn, Bouzov a zámku Lednice v sobě ukrývají všechny tři varianty. Manželku pošlete na hrad, děti odložte do cukrárny a vy si můžete kvalitně zaběhat.

Výlet na Karlštejn

Na první trasu se vydáte z královského města Beroun. Hned za jeho hranicí vás okouzlí mnohotvárná a divoká krajina CHKO Český kras. Vápencové skály jsou rozryty krasovými kaňony a roklemi, provrtány mnoha jeskyněmi. Podélný profil a převýšení prověří vaše stehna i lýtka. Největší perličkou na trase je jedno z nejkrásnějších míst středních Čech – osada Svatý Jan pod Skalou s mohutně se tyčící vápencovou skalní stěnou, která přímo láká k super výběhu. Pak nesmíte minout romantické Bubovické vodopády, legendární Kubrychtovu boudu a už se můžete těšit na gotický skvost – hrad Karlštejn a samozřejmě vaši drahou polovičku:-)

Okruh kolem pohádkového hradu Bouzov

Zvlněná krajina Litovelska a Mohelnicka přímo láká k pohodovému proběhnutí. Cestou se vám nabídnou zajímavé výhledy na Drahanskou vrchovinu a středověkou památku Bouzov budete mít stále na dohled. Užijete si husté lesy, potoky, rybníky a osamělou krajinu. Prostě ideální kombinace pro váš relaxační běh.

Proběhnutí po Lichtenštejnském panství

Poslední trasa je perličkou pro celou běžecko-kulturní rodinu. Nejen, že si skvěle zaběháte, ale zároveň si prohlédnete majestátní zámky, rozlehlé zahrady, skvostné stavby, rybníky s lekníny….no prostě historie a příroda se tu snoubí v jeden neopakovatelný celek. Ne nadarmo byl Lednicko-Valtický areál zapsán mezi památky UNESCO. Užijte si svůj běh a žasněte nad „Zahradou Evropy“, na kterou budete jistě dlouho vzpomínat.

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: