SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Pootaví, pohoří Chřiby a Krkonoše

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Pootaví, pohoří Chřiby a Krkonoše

Máte za sebou příšerný týden v práci? Šéf prudil a zadával nesmyslné úkoly. Kolegové jsou neschopní, nejlíp si všechno udělat sám. Investor snad úplně zbláznil. Z jídla v kantýně vás pálí žáha a kolega v kanclu ráno zase zapomněl použít deodorant. Prostě nejvyšší čas sbalit boty, trenky, sporttester a vyrazit na trasy: Pootaví, pohoří Chřiby a Krkonoše, které vám zaručeně zvednou náladu.

Relaxačně kolem tří řek krajinou Pootaví

První trasa vás zavede do krásné přírody Pootaví a vydáme se na ni z půvabné obce Smetanova Lhota. Vaše běžecká cesta se bude kroutit pěšinkami kolem řek, rybníků přes smíšené lesy. Krásné výhledy vás občas donutí zpomalit a kochat se okolní krajinou. V Jistci se připojíte k zlatonosné řece Otavě, která vás přes ostré svahy kaňonu v přírodní rezervaci Žlíbky, dovede až do historického města Písek.

Bukovými lesy přes pohoří Chřiby

Nevelké zalesněné pohoří Chřiby se nachází v samém středu Moravy, táhnoucí se mezi Kyjovem a Otrokovicemi. Členité území s bizarními pískovcovými útvary, staré hrady, rozhledny a nekonečné bukové lesy, tak by se dala popsat krása Chřibských lesů. Nejvyšším vrcholem je Brdo a i tam vás tato běžecké trasa zavede.

V podhůří se pěstuje vinná réva a na polích a vinicích naleznete fantastické větrné mlýny, zde si pak můžete užít zaslouženou relaxaci po vašem běžeckém výkonu:)

Krkonošská hřebenovka po nejvyšších místech České republiky

Pokud si chcete opravdu vyčistit hlavu, vydejte do vrcholových míst ČR.  Poctivá porce skoro 30km v Krkonošském národním parku s výběhem na Sněžku vám zaručeně vrátí optimistický pohled do života. Krkonoše jsou unikátní mozaikou horských ekosystémů, ostrovem tundry uprostřed Evropy. Navzdory malé rozloze a nízké nadmořské výšce oplývají mimořádnou pestrostí krajiny, flóry a fauny, která zdaleka přesahuje přírodní rozmanitost okolních evropských středohor. Vydejte se česko-polským pohraničím na Krkonošskou hřebenovku a užijte si tu krásu kolem vás.

Ze stovky dalších tras můžete přehledně vybírat v naší databázi běžeckých tras. Podle kraje, délky trasy, převýšení nebo zvláštnosti trasy si můžete zvolit dle vašich momentálních požadavků nebo se třeba jen inspirujte, když vám zrovna došly nápady. Svůj zaběhnutý čas můžete také porovnávat s dalšími běžci, kteří trasu zdolali před vámi.

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: